вівторок, 20 лютого, 2018, 5:50 Світ
Лазерний радар виявив поховане під лавою стародавнє місто
Фото: dailymail.co.uk/EPA
Фото: dailymail.co.uk/EPA

Поховане під шаром лави величезне стародавнє місто з 40 тисячами будівель і площею 26 кв. км було виявлено вченими з університету Колорадо в центрі мексиканського штату Мічоакан.

Відкриття було зроблено за допомогою новітніх лазерних технологій, – повідомляє Daily Mail.

Вчені сходяться на думці, що на це відкриття, зроблене за два дні за допомогою оптичного радара, традиційними методами довелося б витратити близько 20 років.

Лазерний радар (LiDAR) використовує дані активних оптичних систем і GPS, створюючи 3D-карту регіону. Технологію винайшли в 1970-х роках для космічних досліджень, зокрема, сканування поверхні Місяця.

Знайдене місто Ангамуко належало цивілізації пурепеча – супернику стародавніх ацтеків і основному народу Мексики до XVI століття, періоду конкісти. Воно виявилося вдвічі більшим, ніж відома вченим столиця пурепеча – Цінцунцан.

«Дивно, що таке величезне місто весь цей час знаходилося в центрі Мексики, але ніхто про це не знав», – прокоментував знахідку професор Кріс Фішер.

Старовинє Ангамуко було розділено на вісім зон з пірамідами, парками і площами в кожній з них.

«Ми нарахували тут більше 40 000 фундаментів будівель, що можна порівняти з кількістю будинків на острові Манхеттен, – розповідає Кріс Фішер. – У період розквіту (1000 – 1350 р.р.) це місто населяло понад 100 тисяч осіб».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 09:56 :05