Ілля Пономарьов: Для Криму окрім Аксьонова Кремль розглядав двох інших кандидатів

ZIK

Організатори так званого референдуму в Криму 2014 року спочатку призначили його на 25 травня, потім перенесли на 31 березня, а потім – на 16 березня. Вони так поспішали через те, що боялися спротиву українських військових. А це вже була би війна, а не «добровільний всенародний референдум».

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив депутат Державної Думи Росії (2007-2016 рр.) Ілля Пономарьов.

Нагадаємо, 20 лютого 2014 року розпочалося вторгнення РФ на територію України – на півострів Крим. Одним із доказів цьому є російська медаль «За повернення Криму», на якій вказані дати «20.02.2014 – 18.03.2014».

Ілля Пономарьов, коментуючи перебіг подій лютого-березня 2014 року, зауважив, що рішення про те, що «очільником» анексованого Криму буде саме Сергій Аксьонов, було прийняте не одразу.

«Спочатку була ідея, що Константинов, потім – Грач, потім з’явився Аксьонов, і він з’явився як відповідь на зіткнення із кримськотатарським мітингом», – зазначив Ілля Пономарьов.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз зазначив, що розглядали багато прізвищ, зокрема, і кандидатуру Яцуби, і Могильова.

«20-те число вийшло не спонтанно. Ця дата – відповідь на багато спекуляцій політиків, які виступають і говорять, що якісь спецвійська щось могли зробити, армія – 26-го чи 27-го… Питання: а чому не робили 19 лютого чи 20-го? Тому що Янукович був? ... 20-го числа уже блокпости стояли на кордоні з Бахчисараєм Севастопольського району у селищах Верхній Садовий,Орловка і зі сторони Ялти. Там уже всі процеси, які були пов’язані із відторгненням від України до того моменту, можна сказати, завершилися. Тобто вибрали вже «народного мера», раду якусь на кшталт російської Думи», – наголосив АхтемЧийгоз.

З його слів, у тих подіях, окрім «казаків» та місцевих добровольців, брали участь люди з Росії. Притім, вони не називали себе «зеленими чоловічками».

Ілля Пономарьов нагадав, що так званий референдум у Криму перепризначали тричі. Спочатку його призначили на 25 травня, одночасно із виборами Президента України. Потім перенесли на 31 березня, а після того – на 16 березня. Гість програми зауважив, що так поспішали через те, що боялися спротиву.

«Якщо це було би довго, то більша ймовірність, що будуть чинити супротив українські військові, а якщо чинитимуть супротив українські військові, то це вже буде не добровільний всенародний референдум, а це вже війна», – зазначив Ілля Пономарьов.

Читайте також: З’явились нові фотографії путінського моста в окупованому Криму

Loading...