вівторок, 20 лютого, 2018, 20:20 Політика
Горбатюк пояснив, чому не підтримує заочне засудження Януковича
ZIK
ZIK

Процедура заочного засудження Януковича може призвести до того, що Європейський суд визнає ці вироки незаконними.

Про це в ефірі програми Vox populi (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

Відповідаючи на питання глядачки, чи доцільну заочно судити Януковича, Сергій Горбатюк зазначив, що сама процедура заочного правосуддя припустима, але діючий закон, який регулює спеціальне досудове розслідування містить велику кількість недоліків, які порушують вимоги міжнародних конвенцій і практику Європейського суду.

«Відповідно, застосування цього закону, а це не просто моя думка, вона підтверджена також висновками науковців, адвокатів, суддів, в тому числі колишнього судді Європейського суду, що дійсно ця процедура призведе до того, що Європейський суд може визнати ці вироки незаконними», –підкреслив Горбатюк.

Відтак, додає гість програми, це може стати наслідком їхнього скасування.

«Тому, допоки не будуть усунуті ці недоліки, всі дії щодо заочного судочинства ведуть до пустого результату. Але і змін до законодавства ніхто не вносить»,– зауважив Горбатюк.

Начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури каже, що слід врахувати й те, що і покарання такого немає.

«Тобто, особа перебуває в іншому місті, жодним чином не втягнута у процес, але отримає на руки вирок з закладеними у ньому порушеннями. Відповідно, звернеться до суду, отримає результат і дозволить собі потім звинувачувати Україну в політичних переслідувань. Тому ми повинні провести судовий процес таким чином, щоб не дати жодного шансу звинувачувати Україну в порушенні прав підозрюваного»,– заявив Сергій Горбатюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 02:58 :27