Новини » Суспільство

Екс-командувач ВМС: Війська РФ відпрацьовували окупацію Криму на навчаннях «Схід 2013»

ZIK

У такій ситуації, яка виникла у Криму, первинна робота стосувалася політиків, які повинні були вирішувати питання. Натомість нині бачимо спроби перекинути відповідальність.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив, командувач ВМС України (2014 - 2016) Сергій Гайдук.

Нагадаємо, 20 лютого 2014 року розпочалося вторгнення РФ на територію України – на півострів Крим.

Сергій Гайдук звернув увагу на те, що 26 лютого 2014 року під керівництвом Путіна і Шойгу почалася раптова перевірка боєготовності військ із розгортанням Південного воєнного округу, Центрального воєнного округу, підрозділів десантних і десантно-штурмових військ та інших.

«Тобто, це уже був сигнал про те, що є натреноване до цього на стратегічному навчанні «Схід 2013», до якого залучалось 150 тисяч військовослужбовців ЗС Російської Федерації, які якраз відпрацьовували кримський сценарій на цьому стратегічному навчанні», – наголосив Сергій Гайдук та додав, що подальші кроки із захоплення Криму – це були завчасно сплановані заходи.

Що ж до 16 березня – дати так званого референдуму у Криму, гість програми зазначив, що саме ця дата – це дата завершення Параолімпійських ігор у Сочі. Сергій Гайдук зауважив, що на час, поки тривають олімпійські ігри, за традиційними міжнародно-правовими нормами, відкриті агресивні дії не здійснюють.

Депутат Державної Думи Росії (2007-2016 рр.) Ілля Пономарьов натомість зауважив, що агресія проти Грузії 2008 року здійснювалася в один день із відкриттям Олімпійських ігор у Китаї. На його думку, операція із захоплення Криму розпочалася ще до закриття Олімпійських ігор у Сочі.

Сергій Гайдук наголосив, що у такій ситуації, яка виникла в Криму, первинна робота стосувалася політиків, які мали вирішувати питання. А нині, з його слів, є спроби перекинути відповідальність на «поодинокого матроса чи солдата».

Loading...