Новини » Політика

Екс-депутат Держдуми РФ: Кремль найбільше боявся супротиву України в Криму

ZIK

Кремлівські керівники сподівалися, що супротиву щодо анексії Криму не буде, і, на жаль, так і сталося.

Таку думку висловив екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK).

«Кремлівські керівники найбільше боялися супротиву під час анексії Криму. Вони сподівалися, що його не буде і, на жаль, так і сталося. Вони зробили ці висновки, спираючись на розвідувальну та соціологічну інформацію. І, безумовно, якби супротив був, то він дуже сильно вплинув би на результат у підсумку», – певен Пономарьов.

Політик нагадав, що Олександр Турчинов, який тоді виконував обов’язки Президента України, на допиті в суді зізнався, що тоді Київ переймався питаннями виборів та обранням нового президента, відтак не задіяв усі сили для захисту півострова.

«Турчинов заявив, що політики думали про політичні процеси по всі Україні і боялися, що буде вторгнення на всю територію України, тому вирішили, що потрібно пожертвувати частину, щоб не втратити країну повністю.

Мені ця ситуація нагадала Брестський договір, якому нещодавно виповнилося 100 років. Тоді це також стосувалося передусім України, яка пожертвувала частиною території задля збереження крану в цілому», – порівняв Ілля Пономарьов.

Відтак, підсумовує політик, така логіка пожертвувати частину заради збереження країни могла мати місце, але важливо те, що таке рішення не було обговорено із усім суспільством, адже, вірогідно, громадяни України таку жертву не підтримали б.

Loading...