понеділок, 19 лютого, 2018, 15:01 Економіка
Заступник міністра енергетики розповіла про ризики для України із запуском Nord Stream-2
Фото: Nord Stream 2/Axel Schmidt
Фото: Nord Stream 2/Axel Schmidt

Незважаючи на похолодання у відносинах Росії із Заходом та ЄС, реалізацію проекту Nord Stream-2 продовжили. Там мають на меті припинити транзит газу українським маршрутом і посилити панівне становище «Газпрому» на ринках Центральної та Східної Європи.

Таку думку висловила заступник міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко, передає Міністерство енергетики та вугільної промисловості.

«Ризики є як для України, так і для безпеки постачання в Європу: після запуску «Північного потоку-2» наша країна перестане бути транзитером, а весь російський газ проходитиме виключно магістралями, які контролює Газпром. Зокрема, це майбутні гілки газогонів «Північний потік» і «Турецький потік», а також уже діючі Ямал – Європа та «Блакитний потік». Таким чином, практично весь газ, який постачається зі Сходу в Європу, буде повністю підконтрольний Росії. Ось якою є залежність», – прокоментувала Бойко.

За її словами, українська сторона перебуває в безперервному діалозі з міжнародними партнерами.

«Ми підкреслюємо загрозу цього проекту, інформуємо щодо майбутніх загроз і втрат, яких зазнає Україна від реалізації цього російського геополітичного проекту», – зауважила вона.

Бойко відзначила, що українська влада підтримуватиме лише ті регіональні ініціативи, які спрямовані на диверсифікацію та безпеку постачань енергетичних ресурсів до окремих країн і регіону загалом.

Одним із важливих моментів Бойко вважає інформування партнерів про те, що Україна завжди була та залишається надійним транзитером газу й надалі сумлінно виконуватиме цю функцію, гарантуючи безпеку постачань закордонним споживачам.

Додамо, Німеччина заявляла про наміри підтримати «Північний потік-2». Однак, за словами німецьких чиновників, до Росії висуватиметься вимога збереження українського транзиту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 05:49 :24