понеділок, 19 лютого, 2018, 9:53 Економіка
Задля залучення нових кредитів, Україна зобов’язана виплатити зовнішні борги
Віце-президент Світового банку Сиріл Мюллер. Фото: kmu.gov.ua
Віце-президент Світового банку Сиріл Мюллер. Фото: kmu.gov.ua

Віце-президент Світового банку Сиріл Муллер заявив, що Україна повинна виплачувати свої боргові зобов’язання. Якщо країна відмовиться від обслуговування цих боргів, вона втратить можливість залучення нових кредитів на зовнішніх ринках.

Про це пише ZN.ua.

Муллер упевнений, що Україна зможе виплатити свої борги і в цьому, і в наступні роки.

«Уже є план фінансування, який допоможе вам це зробити. Ви не залишитеся один на один з «борговою» проблемою, – зазначив представник СБ. – Але вкрай важливі дві складові цього плану. По-перше, мова йде про оптимізацію управління державним боргом, яка дозволить уникнути в майбутньому нинішньої ситуації, коли більшість виплат припали на досить короткий період. Боргові виплати треба планувати заздалегідь».

На думку віце-президента СБ, українські органи влади повинні змінити свої підходи до боргової політики, плануючи не тільки залучення коштів, а й майбутні виплати за запозиченнями, розтягуючи ці виплати в часі.

«По-друге, Україні важливо зберегти доступ до фінансування не тільки Світового банку і МВФ, але і на зовнішніх ринках запозичень. А залучати кошти, щоб фінансувати поточні борги, доведеться. Для того щоб була можливість отримати нові кредити, міжнародні джерела фінансування повинні бути впевнені в тому, що українська економіка буде розвиватися», – сказав Муллер.

Економічна програма уряду України повинна відповідати очікуванням кредиторів.

Муллер зазначив, що борги потрібно віддавати, адже це хороший сигнал для кредиторів і можливість отримати нове фінансування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 10:26 :31