понеділок, 19 лютого, 2018, 12:51 Львів
Виконком ЛМР вирішуватиме, чи демонтувати найвищу стелу Монумента Слави як аварійну
Монумент слави у Львові. Фото: portal.lviv.ua
Монумент слави у Львові. Фото: portal.lviv.ua

За висновками Львівської політехніки, стан несучих конструкцій Монумента Слави на вул. Стрийській у Львові аварійний, отже вони мають бути демонтовані. Відтак у найближчу п’ятницю, 23 лютого, виконком Львівської міськради прийматиме рішення про демонтаж найвищої стели пам’ятника, яка і становить найбільшу небезпеку.

Про це 19 лютого на брифінгу повідомив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Як зазначив А.Москаленко, минулого року було створено робочу групу з істориків та експертів щодо долі Монумента Слави на вул. Стрийській.

«При обстеженні, проведеному Галицькою РА було, було виявлено, що частина елементів конструкції цього комплексу перебуває у гостро аварійному стані і відтак було рішення виконкому про виготовлення висновків щодо технічного стану Монумента Слави, зокрема, було замовлено дослідження у Львівської політехніки щодо стану ключових конструкцій, оскільки частина з них перебували в незадовільному стані.

Згідно з висновками, загальний стан несучих обстежених конструкцій пам’ятника аварійний і вони підлягають демонтажу. Окрім того, загальний технічний стан комплексу споруд аварійний, ветхий. Вони потребують демонтажу», – повідомив А.Москаленко.

З його слів, вже цієї п’ятниці міськвиконком розгляне рішення та визначить Галицьку РА замовником протиаварійних демонтажних робіт щодо стели пам’ятника. «Друге питання буде про містобудівний аналіз території, обмеженої вул. Стрийською, Героїв Майдану, Вітовського і площею Франка», – додав А.Москаленко.

Щодо того, коли саме розпочнеться демонтаж, заступник міського голови відповів: «Це питання технічне, технологічне». Подальшу долю демонтованого пам’ятника вирішуватиме робоча група на наступних засіданнях.

Як повідомлялося, 15 лютого у Львові невідомі молотками пошкодили Монумент Слави.

Згодом кілька львівських націоналістичних організацій взяли на себе відповідальність за пошкодження Монументу Слави на вул. Стрийській у Львові.

Колишній політв’язень, поет Ігор Калинец вважає: Якщо влада Львова не демонтує Монумент Слави, то це зробить громадськість.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 16:16 :18