понеділок, 19 лютого, 2018, 21:20 Суспільство
В’ятрович назвав наступний крок декомунізації після демонтажу символіки
ZIK
ZIK

Для того, щоб Україна рухалася вперед, слід позбутися спадщини тоталітарного минулого. Приклад інших успішних країн Східної Європи показує, що без цього рух вперед неможливий.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) під час телефонного включення заявив директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Директор Українського інституту національної пам’яті вважає, що для того, щоб в Україні з’явилася новітня символіка, потрібно усунути рештки неукраїнської символіки, маючи на увазі комуністичні символи.

«Будь-яка новітня символіка повинна мати зв’язок з українською ментальністю, з українською історією. Мені здається, що саме у ці дні, коли ми згадуємо Героїв Майдану – це приклад цієї символіки, який, з одного боку, зовсім нещодавній, сучасний, а з другого боку, він вписується у ширший контекст української історії, коли ми говоримо про боротьбу українців за свободу. Очевидно, новими символами, які об’єднують українців, є теперішня війна за свободу, яка триває зараз із Російською Федерацією», – наголосив Володимир В’ятрович.

Директор Українського інституту національної пам’яті вважає, що українці, які категорично виступають проти декомунізації, мають на це повне право.

«Але для того, щоб наша країна рухалася вперед, ми повинні позбавлятися спадщини тоталітарного минулого. Приклад інших успішних країн Східної Європи показує, що без цього рух вперед неможливий», – вважає він.

Директор Українського інституту національної пам’яті зауважив, що ті завдання, які ставили за мету, – позбутися комуністичної символіки, практично виконані.

«Я прекрасно розумію, що декомунізація на цьому не завершується, тому що позбутися символіки не означає позбутися комуністичного чи прокомуністичного мислення. Це, очевидно, наступний крок, над яким ми повинні працювати», – наголосив він.

Володимир В’ятрович, коментуючи власний допис у соцмережі, наголосив, що не закликав заборонити Цоя, Висоцького, Булгакова та інших, натомість звернув увагу на те, що саме ці елементи російської культури можуть бути використані для утримання і поширення українського впливу в Україні.

Нагадаємо, раніше директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що процес декомунізації в Україні фактично завершений, адже перейменовано близько тисячі населених пунктів, демонтовано пам’ятники комуністичним вождям.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-09 23:16 :22