Новини » Суспільство 19 лютого, 2018, 11:18
Слово «служака» повністю відповідає ролі Щербицького в КПРС, – історик
ZIK
ZIK

Про першого секретаря ЦК Компартії УРСР Володимира Щербицького казали: «Cлужака бил». Ці слова цілком відповідають ролі Щербицького в КПРС.

Таку думку в ефірі проекту «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» (щосуботи о 22:00 на телеканалі ZIK) висловив доктор історичних наук Юрій Шаповал.

«Запитання про те, чого в особистості Володимира Щербицького більше – плюсів чи мінусів, – доволі складне. У кожної доби є свої герої. Очевидно, що для мене, а я не нав'язую нікому свою думку, Щербицький не є героєм свого часу», – заявив Юрій Шаповал.

Він зазначив, що коли вже вибирати з тогочасних героїв, то на таку роль більше підходять Василь Стус, Іван Дзюба, Валерій Марченко та інші.

«Саме ці люди для мене є героями. Але повторюю: це моя суб'єктивна думка. Натомість Володимир Щербицький – доволі своєрідна людина. Він же на партійній роботі був з 1946 року. Ви тільки уявіть: 53 роки в номенклатурі», – наголосив доктор історичних наук.

За словами експерта, Щербицький вже «вріс» в цю професію. А довше за нього на посаді першого секретаря протримався лише його молдавський колега Бодюл Іван Іванович.

«Він був першим секретарем ЦК Компартії лише трохи більше, ніж Щербицький, але це було феноменально і унікально. Готуючись до ефіру, я збирав різні думки людей щодо особистості Володимира Щербицького. Так ось, колишній голова НКВД Володимир Семичасний сказав про нього: «Служака бил», – розповідає історик.

Він переконаний, що це слово повністю відповідає ролі Щербицького в Комуністичній партії СРСР.

«Шукаючи позитиви в роботі політичного діяча за умов закритого суспільства, коли економіка на 60% працювала на так звану «оборону», за умов дефіциту та обмеження демократії, потрібно бути дуже обережним», – зауважив Юрій Шаповал.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 09:09 :32