Новини » Суспільство 19 лютого, 2018, 11:56
Щербицький любив Україну, але радянську та комуністичну, – Леонід Кравчук
ZIK
ZIK

Володимир Щербицький хотів, щоб Україна була розвиненою, передовою, але радянською та комуністичною. Він бачив її лише у складі Радянського Союзу, але найкращою з-поміж республік.

Про це в ефірі проекту «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» (щосуботи о 22:0 на телеканалі ZIK) розповів колишній підлеглий Володимира Щербицького, перший президент України Леонід Кравчук.

«Нам не потрібно ділити Володимира Щербицького на дві частини – на чорне і біле. Щербицький – це не Микита Хрущов. Хрущов розпочав нову епоху – засудження культу особи. В історичному плані це був перший хрест на Сталіну. Щербицький цього хреста не поставив в Україні», – зазначив Леонід Кравчук.

Тому він вважає, що в Щербицькому немає ні стільки позитивного, ні стільки негативного. Він – дитя свого часу.

«Володимир Щербицький хотів, щоб Україна була хорошою, передовою, але радянською і комуністичною. Він хотів, щоб вона була в Радянському Союзі, але найкращою серед усіх республік», – розповідає екс-президент України.

Також він зауважив, що коли вони готували різні матеріали для Москви, Щербицький завжди наголошував на тому, що ЦК КПУ стратегічної ліній партії не виробляє, лише реалізовує.

«Він наголошував, що ми маємо виконувати, виконувати, виконувати. Коли кажуть, що він захищав Україну, це так. Але радянську Україну, комуністичну Україну. Скажу більше, він навіть тих людей, які були в партії, ділив на дві групи – «членів партії» та «справжніх комуністів», – підкреслив Леонід Макарович.

Означення «член партії» він застосовував до своїх підлеглих з іронією, а коли потрібно було когось похвалити або заохотити, говорилося, що той –  «справжній комуніст».

«І він завжди, говорячи про себе, казав: «Я справжній комуніст». Як він ставився до України, скажімо, суверенної та незалежної? Він навіть не знав таких слів. У нього в голові не було слів «права людини» та «свобода». А ворогами були українські буржуазні націоналісти», – підсумував перший президент України.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 12:08 :56