понеділок, 19 лютого, 2018, 16:23 Світ
Росія порушує суверенні права України на морських територіях, – МЗС
Фото: krymr.com
Фото: krymr.com

Україна заявляє, що Росія порушує Конвенцію ООН з морського права, незаконно використовуючи українські морські ресурси.

Про це йдеться в заяві МЗС, де коментують меморандум, який Україна подала арбітражному провадженні проти Російською Федерацією за Конвенцією ООН з морського права.

Так, у меморандумі доводять, що Росія порушила суверенні права України в Чорному та Азовському морях та у Керченській протоці.

«Починаючи з 2014 року Російська Федерація незаконно позбавила Україну можливості здійснювати свою права морської держави, задля власних потреб експлуатує суверенні ресурси України, узурпувала права України регулювати власні морські території. Зухвало порушуючи міжнародне право, Російська Федерація викрадає енергетичні та рибні ресурси, які належать Україні і її народу, при цьому серед іншого завдає фізичної шкоди українським рибалкам, блокує захід суден в українські порти у зв’язку із незаконним будівництвом Керченського мосту», – йдеться у повідомленні.

Як відомо, у вересні 2016 році України ініціювала арбітражне провадження проти Російської Федерації, яке розглядається в Гаазі арбітражним трибуналом, що складається з 5 осіб.

Україна захищає свої права грубо порушені Російською Федерацією на всіх належних міжнародно-правових майданчиках, включаючи Міжнародний Суд ООН та висунення вимог на підставі положень Конвенції ООН з морського права.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що вже в понеділок Україна відправить Міжнародному трибуналу ООН меморандум у рамках Конвенції з морського права щодо порушення Росією прав України в Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 02:57 :56