Новини » Суспільство 19 лютого, 2018, 12:30
Після моєї пропозиції говорити українською Щербицький натякнув на звільнення, – Кравчук
ZIK
ZIK

У спільній біографії Володимира Щербицького та Леоніда Кравчука був випадок, коли вони разом ходили на з'їзд українських письменників. Тоді майбутній президент України переконав свого керівника розмовляти українською, проте промова першому секретарю ЦК КПУ не вдалась.

Про це в ефірі проекту «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» (щосуботи о 22:00 на телеканалі ZIK) розповів перший президент України Леонід Кравчук.

«Володимир Щербицький по-особливому ставився до української мови. Йому важко було спілкуватись українською без тексту, і у нього був доволі малий запас слів», – зазначив Леонід Кравчук.

Він також розповів про випадок, коли вони удвох пішли на з'їзд українських письменників. Майбутній президент України сказав тодішньому першому секретареві ЦК КПУ, що з письменниками варто було б розмовляти українською.

«Так переконливо говорю йому, а він погодився. Він підготувався, але йому не вдалась ця розмова, не лише через мову. Після цього він зателефонував мені і сказав: «Товариш Кравчук, якщо ви ще бодай раз запропонуєте мені виступати українською, це буде наша остання розмова», – зізнається перший президент України.

Леонід Макарович поділився також одним маловідомим, але доволі цікавим фактом з біографії Володимира Щербицького.

«Я не знаю, чи знаєте ви про цю історію. Наприкінці свого життя Щербицький змінив національність на російську», – заявив Леонід Кравчук.

До цього Щербицький в анкетах завжди писав про себе «українець», але, змінивши національність, він помер росіянином.

«Я веду до того, що це зовсім не означає, що ми повинні говорити негативно про Щербицького або ж заборонити людям відзначати століття з дня його народження. Це їх право, це демократія. Тим більше, що Щербицький не був ворогом людей, він багатьох захистив», – підкреслив український політик.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 00:52 :27