понеділок, 19 лютого, 2018, 20:25 Політика
Після декомунізації потрібно провести дерусифікацію України, – експерт

Декомунізація в Україні уже підходить до кінця, тож далі нам треба провести дерусифікацію. Публічний простір має популяризувати українську мову та культуру.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявила письменниця Лариса Ніцой.

«Справді декомунізація уже підходить до кінця, залишилися залишкові явища. Ще є трохи роботи, але морально ми вже готові її завершувати. Далі нам треба провести дерусифікацію України», – переконана письменниця.

За її словами, перш за все треба українізувати весь публічний простір, наповнивши так як і у Польщі, Литві й Грузії все телебачення українською мовою.

«У нас також весь публічний простір має бути українською мовою. Але це не означає, що меншини повинні розмовляти українською на вулиці в ресторанах, магазинах. Ні, вони можуть розмовляти своєю мовою.

Також потрібно наповнити суспільство нашими героями. Як це зробити? Через фільми, мультики, розмови, книжки, культурно красиво і не насаджуючи, але цього продукту має бути багато», – вважає пані Ніцой.

Гостя програми також навела приклад гарного українського серіалу про госпіталь. Але хлопці там читають Пастернака. Вона здивувалася, чому вони не читають Кокотюху, Забужко чи Ліну Костенко.

«У нас що, немає письменників, окрім клсиків? Є! Але сучасні кінематографісти продовжують радянську традицію, вони роблять вигляд, що української літератури немає. Я не проти Пастернака, але чому через кіно популяризується не своя культура, а сусідні Висоцький, Цой, якого я обожнюю? Публічний простір має популяризувати своє! Оце наступний етап декомунізації», – відзначила Лариса Ніцой.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 01:06 :46