понеділок, 19 лютого, 2018, 1:04 Спорт
Підсумки дев’ятого медального дня ХХІІІ зимових Олімпійських ігор-2018 у Пхьончхані

Перша медаль України на ХХІІІ зимових Олімпійських іграх-2018, неймовірна розв’язка в чоловічому біатлонному мас-старті та інше в підсумках дев’ятого дня Пхьончхану-2018.

Олександр Абраменко з групою підтримки після виграшу золота / sportarena.com

ВИСТУПИ УКРАЇНЦІВ: 1 МЕДАЛЬ

Власне, ви усе знаєте самі. Олександр Абраменко – один з тіньових фаворитів акробатичних змагань на Олімпіаді – таки зробив це. Він виграв медаль. Причому золоту. Абраменко був найстабільнішим акробатом впродовж усього фіналу, заслужено здобувши перемогу. Його підсумкова перевагу – 0.45 бала над китайцем Цзя Цзун’янем.

Крім Олександра Абраменка, впродовж дев’ятого змагального дня на Олімпіаді, виступав також гірськолижник Іван Ковбаснюк. Він змагався у супергіганті і варто сказати – це був його найкращий виступ на Іграх. Ковбаснюк посів 70-е місце за результатами першої спроби, але в другому заїзді показав 51-й результат, завдяки чому піднявся на 57-е місце. Цього разу вище лише «екзотичні» спортсмени з Болівії, Мексики, Монако, Марокко та Узбекистану. Гірськолижники з Еритреї, Киргизтану, Сан-Марино, Малайзії та інших «екзотичних» країн опинилися нижче українця.

ГЕРОЙ ДНЯ ТА ДОСЯГНЕННЯ ДНЯ – ОЛЕКСАНДР АБРАМЕНКО (УКРАЇНА)

Здобувши золото в акробатиці, Олександр Абраменко не тільки виграв першу медаль для України в Пхьончхані, але й встановив цілу купу досягнень. Він, наприклад, став першим чоловіком-чемпіоном Зимових Олімпіад в історії України, а також його тріумф є першим особистим золотом з 1994 року, коли в фігурному катанні перемогла Оксана Баюл.

Александр Абраменко, Getty Images

Олександр Абраменко / sportarena.com

Та й взагалі, це лише третє золото України в історії Зимових Олімпійських ігор. Для самого Абраменка – це перша медаль на великих турнірах.

МОМЕНТ ДНЯ – ФОТОФІНІШ В БОРОТЬБІ ЗА ПЕРЕМОГУ В ЧОЛОВІЧОМУ БІАТЛОННОМУ МАС-СТАРТІ

Результат пошуку зображень за запитом "Картинки Фотофініш Фуркад - Шемп"

ГОНКА ДНЯ – ЧОЛОВІЧИЙ БІАТЛОННИЙ МАС-СТАРТ

Чотири роки тому чоловічий мас-старт закінчився аналогічною розв’язкою: тоді Еміль Свендсен завдяки фотофінішу виграв золото у боротьбі з Мартеном Фуркадом. У Пхьончхані історія повторилася, але цього разу з вдалим завершенням для Мартена. Французький біатлоніст завдяки фотофінішу здобув золото, заливши зі сріблом німця Сімона Шемппа.

Мартен Фуркад святкує золото / sportarena.com

Не менш крутою вийшла боротьба за бронзу, у якій Еміль Свендсен здолав двох німців (Еріка Лессера та Бенедікта Долля). «Я думав про Маріт Бйорген, яка не дала себе обігнати шведці в естафеті, і робив те саме. Ось так, думаю, я й зміг втримати німців у себе за спиною», – пояснював потім Свендсен.

СПРОБА ДНЯ – ОЛІМПІЙСЬКІ ЛИЖНИКИ З РОСІЇ В ЕСТАФЕТІ

Вони справді були близькими до сенсаційного тріумфу. Після стартових двох етапів естафети олімпійські атлети з Росії вигравали понад 20 секунд у найближчих конкурентів, причому вони їхали дуже й дуже солідно. Але потім настав етап Алєксєя Червоткіна, який не лише втратив перевагу, але й опустив команду на третє місце.

Норвегія фінішує першою з прапором, команда ОАР десь трохи подалі / sportarena.com

Деніс Спєцов, одне з головних відкриттів Пхьончхану, зробив неймовірний ривок і за 4 кілометри до фінішу навіть вийшов в лідери – він відіграв 17-секундне відставання від норвежців та французів. Однак сил на фінішний спурт у Спєцова не вистачило: він закінчив гонку другим, а золото очікувано дісталося Норвегії.

РЕВАНШ ДНЯ – ЗОЛОТО МАРСЕЛЯ ХІРШЕРА В ГІГАНТСЬКОМУ СЛАЛОМІ

Станом на зараз, немає кращого гірськолижника у слаломі за австрійця Марселя Хіршера. На останньому чемпіонаті світу він здобув два золота (у слаломі та гігантському слаломі), та й в Пхьончхані Марсель уже встиг здобути золото, вигравши комбінацію саме завдяки надпотужному слаломному етапу.

Марсель Хіршер після виграшу другого золота в Пхьончхані / sportarena.com

У гігантському слаломі Хіршер не дав навіть можливості комусь помріяти про золото – він зробив собі надзвичайно комфортну перевагу після першого спуску, тож навіть другий результат в другій спробі жодним чином не вплинув на підсумкову ситуацію. Марсель Хіршер – дворазовий олімпійський чемпіон Пхьончхану. Він нарешті виграв гігантський слалом, після двох підряд четвертих місць у Ванкувері-2010 та Сочі-2014.

2018-09-24 08:24 :43