понеділок, 19 лютого, 2018, 0:18 Спорт
Норвегія перехопила лідерство у Німеччини в медальному заліку ХХІІІ Олімпійських ігор-2018

Олександр Абраменко завоював першу олімпійську медаль в скарбничку України в Пхьончхані-2018, а подвійний тріумф норвежців в лижних гонках і фрістайлі дозволив скандинавам захопити лідерство в медальному заліку.

Олександр Абраменко / sportarena.com

У неділю, 18 лютого, в Пхьончхані були розіграні шість комплектів нагород.

Найбільш успішною нацією в дев’ятий день Олімпіади-2018 стала Норвегія. Скандинави взяли медалі в чотирьох з шести медальних стартів, двічі вигравши золото.

Переможними для Норвегії стали фінал в скі-слопустайлі, який виграв Ейстейн Бротен, а також чоловіча естафета в лижних гонках.

Серед недільних тріумфаторів виявився і українець Олександр Абраменко, який переміг у змаганнях з лижної акробатики. Його золото стало першою медаллю України в Пхьончхані і дозволило нашій збірній піднятися в медальному заліку на 18-е місце, залишивши позаду, зокрема, збірну Олімпійських атлетів з Росії, Китаю і Фінляндії.

Крім України єдину медаль, яка стала золотою, має тільки Польща. По одній нагороді Ігор-2018 також поки що завоювали Словенія (срібло), Казахстан і Ліхтенштейн (обидві – бронза).

Також медалі в неділю було розіграно в чоловічому гігантському слаломі, 500 метрів в ковзанярському спорті серед жінок і чоловічому мас-старті в біатлоні, в якому фотофініш визначив переможцем француза Мартена Фуркада.

Результат пошуку зображень за запитом "Картинки Олімпіада-2018"

Технічні результати ХХIII зимових Олімпійських ігор за 18 лютого

Фрістайл. Чоловіки. Акробатика. 1. Олександр Абраменко (УКРАЇНА) – 128,51 бала. 2. Цзя Цоньян (Китай) – 128,05. 3. Ілля Буров («ОАР») – 122,17.

Гірськолижний спорт. Чоловіки. Гігантський слалом. 1. Марсель Хіршер (Австрія) – 2.18,04. 2. Генрік Кристофферсен (Норвегія) – 2.19,31. 3. Алексіс Пінтуро (Франція) – 2.19,35... 57. Іван Ковбаснюк (УКРАЇНА) – 2.37,67.

Ковзанярський спорт. Жінки. 500 метрів. 1. Нао Кодаїра (Японія) – 36,94 секунди (олімпійський рекорд). 2. Сан Хва Лі (Республика Корея) – 37,33. 3. Кароліна Єрбанова (Чехія) – 37,34.

Біатлон. Чоловіки. Мас-старт. 15 км, чотири вогневі рубежі. 1. Мартен Фуркад (Франція) – 35.47,3 (2 штрафних кола). 2. Сімон Шемпп (Німеччина) – той же час (1). 3. Еміль Хегле Свендсен (Норвегія) – відставання 11,2 секунди (2).

Лижні гонки. Естафета 4х10 км. 1. Норвегія – 1:33.04,9. 2. «ОАР» – відставання 9,4 секунди. 3. Франція – 36,9.

Фрістайл. Чоловіки. Слоуп-стайл. 1. Остейн Браатен (Норвегія) – 95,00. 2. Нік Геппер (США) – 93,60. 3. Алекс Больє-Маршан (Канада) – 92,40.