понеділок, 19 лютого, 2018, 19:53 Політика
Нардеп закликав декомунізувати політичну систему в Україні
ZIK
ZIK

Люди, які нині керують Україною, є породженням комуністичної системи. Їхня мета, як і їхніх попередників, – це самозбагачення будь-якою ціною.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат України (позафракційний) Юрій Левченко.

Нагадаємо, як заявив директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, процес декомунізації в Україні фактично завершений, адже перейменовано близько тисячі населених пунктів, демонтовано пам’ятники комуністичним вождям.

Юрій Левченко вважає, що перед тим, як встановлювати нові пам’ятники, потрібно проводити максимально широкі консультації із громадою. Депутат звернув увагу на те, що «нав’язати» встановлення певного пам’ятника неможливо, адже це робить не центральна влада, а місцева, обрана громадою.

«Я вважаю, що декомунізації кінець ще не настав… Питання символів важливе, але одна з основних проблем і наслідків тих часів, які у нас сьогодні є… це та система олігархічної клептократії, яка нами сьогодні керує, яка знущається сьогодні над 99 відсотками українців. Це є породження тієї радянської системи управління. Якщо ми подивимося, хто керує сьогодні, то побачимо, що це або самі люди, які були керівниками комсомолу чи дехто навіть керівниками Компартії, або їхні діти й онуки», – зауважив Юрій Левченко.

Гість програми наголосив, що нині основний посил має бути на «декомунізації» політичної системи.

«І не з точки зору якоїсь формальної приналежності до нібито комуністичної ідеології, тому що, нагадую, 90 відсотків так званих комуністів, які себе називали у незалежній Україні комуністами, вони до комунізму мають такий же стосунок, як Мао Цзедун до лібералізму. Тож питання не у формальній комуністичній ідеології, а в тому, що усі ці люди, які нині керують, є породженням цієї системи. Їхня мета, як і їхніх попередників, – це самозбагачення будь-якою ціною», – заявив Юрій Левченко.

З його слів, поки ці люди на їхні прямі нащадки будуть керувати в Україні, у державі нічого не зміниться.

«Дуже прикро, що склалося так, що олігархічна клептократія, будучи антинародною в економічно-соціальному аспекті, вона використовує абсолютно правильні національні речі – такі, як декомунізація, квоти на радіо і ТБ – для прикриття своїх провалів в економіці, тим самим ускладнюючи впровадження цих речей у життя», – заявив Юрій Левченко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-09 21:58 :51