Новини » Політика 19 лютого, 2018, 15:59
На Мюнхенській конференції тема України звучала доволі «побіжно та побічно», – Лубківський

Саме українська сторона повинна зайняти на міжнародній арені активну позицію у створенні діалогу щодо повернення анексованих територій. Якщо ж ми і далі втомлюватимемо Захід своїми діями, Росія посилюватиме тиск на нашу державу.

Таку думку ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив надзвичайний і повноважений посол України Маркіян Лубківський.

За його словами, під час Мюнхенської безпекової конференції тема України звучала «доволі побіжно та побічно». Окрім того, що не відбулось важливої для нас зустрічі у Нормандському форматі, зміст присутності там української делегації не був переконливим.

«На мою думку, українська позиція має бути максимально активною – ми повинні пропонувати нові формати та форми. Думаю, що важливою ініціативою, яка повинна виходити від президента держави чи МЗС, мало б бути проведення Київської безпекової конференції, на якій би обговорювались проблеми, пов‘язані із нашим суверенітетом та територіальною цілісністю», – наголосив Лубківський.

Адже, на його думку, у Мюнхені ані представники України, ані наші міжнародні партнери не озвучували нічого нового щодо того, як повернути анексовані території та вирішувати проблему.

«Тому перед українською дипломатією стоїть архіскладне завдання. Адже, наприклад, Хорватія свого часу пропонувала різні формати. Там головна ініціатива виходила саме від Хорватії, адже ця держава добре розуміла, що її території окуповано і їй потрібно звільняти свої землі», – підкреслив експерт.

Тому, він наголосив: дуже погано, що зараз Україна зайняла «доволі пасивну позицію» на світовій арені. Натомість саме ми повинні бути активними генераторами ідей. Мовляв, коли втрачається інтерес зі сторони однієї сили, наростає агресія та наступ іншої, зокрема – Російської Федерації.

«Тому, якщо ми породжуватимемо втому на Заході, у більшій прогресії зростатиме дія щодо України зі сторони агресора. Нам потрібно повернути Захід до діалогу щодо врегулювання ситуації. Адже, якщо втратимо його, відразу відреагує РФ. Вона уже посилює свою дію щодо України», – зазначив Маркіян Лубківський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 00:36 :54