Новини » Суспільство 19 лютого, 2018, 11:51
Коли я перебрався до кабінету Щербицького, там знайшли 2 кг «жучків», – Кравчук
ZIK
ZIK

Коли Леонід Кравчук перебрався до кабінету Першого секретаря ЦК КПУ Володимира Щербицького, там знайшли два кілограми пристроїв для прослуховування. Москва знала про все, що відбувається в українській СРР. Тому не варто заявляти про самостійність тодішніх керівників Комуністичної партії України.

Таку думку в ефірі проекту «Історичної правди з Вахтангом Кіпіані» (щосуботи о 22:00 на телеканалі ZIK) висловив президент України 1991-1994 років Леонід Кравчук.

За словами Кравчука, коли він ще був завідувачем відділу пропаганди та агітації, його кабінет розміщувався на третьому поверсі – над офісом Першого секретаря ЦК КПУ Володимира Щербицького.

«Один місяць на рік мене просили звільнити кабінет. Приїжджали чиновники із КДБ Москви і щось там робили, ставили якусь апаратуру, щось вимірювали. Я ж не знав, що там відбувається», – розповів Кравчук.

Та коли він став уже Президентом України, «переселився» у кабінет Першого секретаря ЦК КПУ, де на стінах були великі дерев‘яні панелі.

«Я нікому нічого не казав, та здогадався, що там у них щось може бути», – наголосив Кравчук.

До того ж, за словами першого президента незалежної України, йому просто не подобався цей елемент декору, адже вважав його пережитком «архаїзму». Тож і попросив демонтувати панелі.

«Коли їх зняли, там знайшли більше двох кілограмів «жучків» і проводів. Тобто, усіх перших секретарів, у тому числі і Щербицького, слухала Москва. Цьому прослуховуванню допомагала і Служба безпеки України – тодішній український КДБ», – наголосив Кравчук.

Тому не варто стверджувати, буцім, за часів СРСР в Україні була якась самостійність чи те, що Щербицький міг маніпулювати Москвою, використовуючи свою посаду.

«Вони справді служили системі, яка називалась «комуністична держава Радянський Союз», – акцентував Кравчук.

Саме через це, на його думку, не слід виносити на державний рівень святкування річниць радянських керівників, зокрема, і 100-ліття із дня народження Володимира Щербицького.

«Люди мають право це відзначити, однак не можна це виносити на державний рівень. Зараз ми – антикомуністична держава, у нас навіть є закон про декомунізацію. Я його схвалюю, хоча мені не подобаються методи і форми його втілення в життя. Це треба робити толерантно, високогуманістично, для того щоб не протиставляти людей одне одному. Адже нам потрібно навпаки – об‘єднувати суспільство», – каже Леонід Кравчук. 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 00:36 :01