понеділок, 19 лютого, 2018, 14:18 Суспільство
Коли ти державна особа, то повинен думати про інтереси держави, а не свої власні, – журналіст
ZIK
ZIK

У нинішніх умовах українські суди не зможуть самотужки утримувати жодні підрозділи для свого захисту. Натомість кількість сил МВС зараз дорівнює українській армії. Тому варто їх перерозподілити.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив журналіст Костянтин Стогній.

Обурений тим, що суддя Шевченківського суду Києва відпустив на поруки народних депутатів чоловіка, який поранив поліцейського під час охорони Солом’янського суду, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про план внести проект постанови про припинення охорони судів Нацполіцією та Нацгвардією.

«Я думаю, що це емоційна заява, оскільки треба розуміти, що міністру потрібно захищати працівників, які виконують його команди. Якщо він не зможе їх захистити, вони розійдуться зовсім. Але якщо говорити без емоцій про цю подію, то я вбачаю відразу ж два аспекти», – зазначив Костянтин Стогній.

Першим є моральний аспект. Журналіст спробував пояснити його на прикладі війни в Афганістані.

«Я також виходив з останніми, хто був там. Але я хотів служити в Чернівецькому прикордонному загоні в Україні. Я не розумію, коли люди присягають на вірність Батьківщині і починають вибирати, як і де вести службу державі. Тому моральний аспект мені тут незрозумілий. Якщо ти державна особа, то повинен думати про те, як краще державі, а не тобі», – пояснює журналіст.

Другий аспект стосується ладу в державі. Мовляв, хто мав горе бути в українських судах, бачив, що секретарі судів навіть канцелярські товари купують за свій кошт, а ремонти там не проводились десятиліттями.

«Вони не зможуть самотужки утримувати жодні підрозділи. Це абсолютно зрозуміло. Тим більше, державний бюджет на рік вже давно затвердили. А МВС зараз має таку кількість сил, яка дорівнює військовим. Збройні сили зараз мають меншу кількість людей, ніж разом взяті Національна гвардія та поліція», – підкреслив Стогній.

Тому він переконаний, що можна перерозподілити ці сили, аби поліцейські не лише робили селфі та знімали кішок з дерев, а й захищали людей там, де є безлад.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-09 21:21 :38