Новини » Економіка 19 лютого, 2018, 16:39
Фахівці стверджують, що «Турецький потік» може зашкодити Україні більше, ніж «Північний»
Фото: zn.ua
Фото: zn.ua

Проект будівництва газогону «Турецький потік» у разі його реалізації може стати для України більшою загрозою, ніж «Північний потік-2».

Про це на прес-конференції заявив директор спеціальних проектів НТЦ «Псіхєя» Геннадій Рябцев, пише «Укрінформ».

«Якщо Газпром побудує будь-який газопровід в обхід України з південного боку – через Чорне море або через Туреччину – то ми втратимо ті переваги, які маємо зараз щодо транспортування російського газу для південно-європейських та центрально-європейських країн. У нас чомусь зараз наголошується на небезпеці «Північного потоку-2», хоча він несе найбільшу загрозу не Україні, а Польщі», – сказав Рябцев.

На його думку, південні шляхопроводи несуть Україні значно сильнішу загрозу, ніж «Північний потік-2».

«Будь-які потоки, які йдуть у південному напрямку, позбавляють Україну тих конкурентних переваг, які вона досі має. Ця конкурентна перевага полягає у тому, що через Україну йде найкоротший маршрут для транспортування газу у південні країни Європи», – наголосив експерт.

Він підкреслив, що Україна має довести свої конкурентні переваги перед Газпромом.

«Вона має довести, що це швидше і надійніше, ніж будь-яким іншим шляхом», – додав Рябцев.

Як повідомляв Укрінформ, в уряді України «Північний потік-2» розглядають як загрозу потрапляння Європи у залежність від Газпрому. Як заявляла заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Наталя Бойко, після запуску «Північного потоку-2» наша країна перестане бути транзитером, а весь російський газ проходитиме виключно магістралями, які контролює Газпром.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 07:37 :41