Новини » Політика 19 лютого, 2018, 19:10
Богословська: Демонтувати Леніних потрібно, але не варто ставити монументи Бандери на сході
ZIK
ZIK

Політики маніпулюють таким явищем як декомунізація. І це недобра річ, адже маніпулювати історією не слід.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявила народний депутат України попередніх скликань, голова Всеукраїнської громадської організації «Віче України» Інна Богословська.

Нагадаємо, як заявив директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, процес декомунізації в Україні фактично завершений, адже перейменовано близько тисячі населених пунктів, демонтовано пам’ятники комуністичним вождям.

Інна Богословська зауважила, що для сучасної України та українців Володимир Ленін не є цінністю, тому з цією темою можна спокійно прощатися, демонтуючи пам’ятники. Проте перейменування населених пунктів без погодження із місцевими мешканцями гостя програми вважає неприпустимим.

«Це неправильно. Можна втратити ще два-три місяці чи півроку, щоб провести нормальну дискусію», – вважає Інна Богословська.

На її думку, будь-яка дискусія без насаджування певних думок завжди призведе до порозуміння. «Не можна насаджати волю одних іншим», – наголосила гостя програми.

Інна Богословська вважає, що політики маніпулюють таким явищем як декомунізація, і це, на її думку, недобра річ, адже маніпулювати історією не слід.

«Історія – це дуже тендітна річ. Колись Наполеон сказав, що історію пишуть переможці. І дійсно, в усіх країнах переможці тим чи іншим чином переписують чи інтерпретують історію. Але треба розуміти, що у сьогоднішньому світі, де політика перестала бути сакральною річчю, де політика перестала базуватися на цінностях, а стала базуватися на негайних інтересах, відбуваються маніпуляції такими поганими речами», – зазначила Інна Богословська.

На її думку, в Україні є більш болюча тема – тема Степана Бандери та героїв Західної України, яка є більш спірним питанням, аніж Ленін. З її слів, пам’ятники Леніну нині потрібно демонтувати, а ось встановлювати пам’ятники Бандері на сході України не слід, адже там практично немає людей, для яких життєвий шлях Степана Бандери є цінністю.

Інна Богословська наголосила, що, попри знищення старого, потрібно будувати нові цінності для України.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 10:54 :21