Новини » Політика 19 лютого, 2018, 11:57
Аваков «образився» на суди і пропонує не охороняти їх
Фото: Національна поліція України
Фото: Національна поліція України

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков обурений тим, що суддя Шевченківського суду Києва відпустив на поруки народних депутатів чоловіка, який поранив поліцейського під час охорони Солом’янського суду, пропонує скликати позачергове засідання уряду та планує внести проект постанови про припинення охорони судів Нацполіцією та Нацгвардією.

Про це Арсен Аваков повідомив на своїй сторінці у Facebook у понеділок.

«Суддя Шевченківського суду відпустив з-під арешту людини, яка завдала вогнепальне поранення поліцейському, в той час, коли він охороняв суд від вторгнення туди радикалів. Суд фактично схвалив стрілянину в поліцейського, вважаючи це не тяжким злочином. Це потворне рішення, зобов’язує мене, як міністра, у веденні якого знаходиться Національна поліція і Нацгвардія, вжити адекватних заходів реагування. Я вимагаю: від вищої ради правосуддя негайної реакції на такі дії судді а від прокуратури і апеляційного суду – негайно винести справедливе рішення за фактом нанесення вогнепального поранення поліцейському», – зазначив міністр.

«З ранку звернувся до Прем’єр-міністра з проханням скликання позачергового засідання Кабміну. Я не бачу, як в таких умовах поліцейські і гвардійські сили можуть виконувати невластиву для себе функцію охорони судів. Відповідно до ст.160 Закону України про судоустрій і статус суддів, відповідна охорона судів повинна вестися створеної спеціальною службою судової охорони. Створення цієї служби котрий рік саботується працівниками Державної судової адміністрації. Виділені державним бюджетом кошти незрозуміло як витрачаються. В умовах, що склалися фактичного саботажу суддів і судової адміністрації, буду вносити проект постанови Кабміну про припинення функцій охорони судових установ з боку Нацполіціі і Нацгвардії. Нехай тепер охороняють себе самі, раз в перехідному періоді вважають вогнепальне поранення поліцейського дрібним провиною!», – підкреслив Аваков.

 

15 лютого біля Солом’янського районного суду Києва, який розглядав запобіжний захід міському голові Одеси Геннадію Труханову, сталися сутички між праворадикалами й невідомими чоловіками в чорному, а також між праворадикалами і правоохоронцями. Пізніше стало відомо про поранення одного поліцейського.

Чоловік, що 15 лютого під Солом’янським судом поранив поліцейського, отримав зброю у якості нагороди від МВС.

Згодом «Українська правда», посилаючись на своє джерело у правоохоронних органах, повідомило, що чоловік, котрий поранив поліцейського, отримав зброю у якості нагороди від МВС.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 23:47 :53