неділя, 18 лютого, 2018, 3:41 Політика
Волкер: Миротворці стануть кращим варіантом для захисту російськомовних на Донбасі
Курт Волкер
Курт Волкер

Розгортання миротворчих сил ООН на Донбасі стане кращим варіантом для захисту російськомовного населення в регіоні.

Про це заявив під час виступу на Українському ланчі в межах Мюнхенської конференції з питань безпеки, спецпредставник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер, – повідомляє УНІАН.

За його словами, зараз на Донбасі йде «гаряча війна», у якій гинуть люди і де гуманітарна ситуація «має невідкладний характер».

Волкер нагадав, що Росія наполягає на тому, що хоче захистити російськомовне населення на сході України, а тому нібито підтримує там свої зусилля.

«Найкраща річ, яку ми можемо зробити для захисту людей, створення безпеки і створення миру, полягатиме у запровадженні миротворчої сили з мандатом ООН у регіоні, яка реально припинить конфлікт і створить умови, за яких Мінські угоди зможуть повністю бути втіленими», – підкреслив Волкер.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.

Мінські угоди, що регламентують врегулювання конфлікту на Донбасі, було підписано в лютому 2015 року. Вони припускають припинення вогню, відведення важкої техніки від лінії зіткнення, звільнення всіх заручників, а також відновлення повного контролю над державним кордоном із боку уряду України в Донецькій і Луганській областях.

Міністерство закордонних справ України 12 лютого заявило, що Росія за три роки не виконала жодного пункту Мінських угод.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-09 22:15 :20