неділя, 18 лютого, 2018, 0:52 Світ
Російський політолог розповів, як Заходу нанести нищівний удар по Путіну

Ефективним ударом по путінському режиму міг би стати арешт російських активів за кордоном.

Про це в інтерв’ю «Апострофу» розповів російський опозиційний політолог і публіцист, доктор історичних наук Олександр Ситін.

«Головні виклики для путінського режиму, безумовно, носять економічний характер. На відміну від Сталіна, у Путіна немає ідеологічної підкладки. У нього є соціальний договір – матеріальні блага в обмін на лояльність. З виснаженням потоку благ буде падати і лояльність, на її місце прийдуть не протести, а озлоблена байдужість до пропаганди людей, обдурених у своїх очікуваннях. Це буде аналогічно пізньому СРСР», – упевнений Ситін.

Також він зазначає, що говорити про спокій в регіонах можна говорити тільки до тих пір, поки місцеві еліти отримують трансфери з бюджету.

«За відсутності надходжень і виснаження кубушки зростання невдоволення і думки про сепаратизм неминуче будуть приходити в голови керівників, а головне – місцевих еліт найбільш самодостатніх регіонів-донорів. Ідея, виражена словами «досить годувати Кавказ» – на місце Кавказу можна підставити будь-яке географічне поняття дотаційного регіону. Це дуже поступово та повільно буде оволодівати масами (за Леніним)», – пояснює політолог.

Читайте також: Російський політолог назвав єдину «перевагу» Путіна перед Заходом

При цьому він додає, що путінський режим в останню чергу готовий скорочувати витрати на пропаганду і військово-промисловий комплекс.

«Про виклики, пов’язані з втратою економічних позицій Росії на світових фінансових ринках в межах політики санкцій, досить добре відомо. Дуже потужним ударом по системі був би арешт російських активів за кордоном, у першу чергу рахунків і нерухомості, що належать російській державній та бізнес-еліті, яка увійшла до «кремлівського списку», і членам їхніх сімей», – говорить Ситін.

Однак політолог не бачить готовності країн ЄС до рішучих заходів по відношенню до Росії.

Читайте також: Росія активно готується до нової війни: британський полковник озвучив термін

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 14:04 :54