неділя, 18 лютого, 2018, 16:20 Суспільство
Померла журналістка ZIKу Ірина Венгер
Ірина Венгер
Ірина Венгер

У суботу, 17 лютого, після тривалої боротьби з онкологічним захворюванням у віці 31 рік померла журналістка телеканалу ZIK Ірина Венгер.

Ірина народилась 16 лютого 1987 року у Тернополі. Після закінчення факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка продовжила працювати в рідному виші в якості асистента кафедри радіомовлення і телебачення.

Паралельно з роботою на факультеті Ірина була журналістом «Головних новин Львова» на ТРК «Люкс». Пізніше – програма розслідувань «Хто тут живе?» на телеканалі ZIK. У 2011 році одна з програм, підготовлена Іриною Венгер у співавторстві із Катериною Рибій, отримала відзнаку «Честь професії». Згодом Ірина стала редакторкою проектів «Історична правда з Вахтангом Кіпіані», «Правокація» та інформаційної програми «Огляд дня».

Останні роки життя вона боролась із тяжким онкологічним захворюванням. В Ірини Венгер залишились чоловік Вадим та дворічний син Матвій. Поховають її у Тернополі.

«Іра на ZIKу від початку. «Хто тут живе?», підсумковий тижневик, «Історична правда»… В новинах вона була такою ретельною. Ми позмінно працювали. Іра все мусила мати вище, ніж відмінно. А паралельно писала кандидатську. Був навіть попередній захист… Іра для мене – дівчинка, дрібненька та худенька. Як семикласниця. Тиха і скромна. Але завжди все казала чітко. Конкретно і впевнено. Завжди йшла з рівною спинкою...», – згадує колега Ірини, випусковий редактор львівських новин телеканалу ZIK Оксана Височанська.

«Під час нашого знайомства Іра була Іриною Ярославівною, моєю викладачкою в університеті – молоденькою, вчорашньою студенткою, дуже вимогливою і прогресивною. Вона знала усе про телебачення із середини, тому я вчилась у неї непідручникової журналістики. Писати перший сюжет і перший стендап мене навчила саме вона. Вона знала, як це робити неординарно, креативно. Вона не тільки працювала у телебаченні – розслідуваннях, новинах, документалці, вона ще й досліджувала його. У неї була мета – захистити кандидатську про авторські програми на регіональному ТБ. Мене завжди дивувало, де вона бере стільки енергії і сили волі ще й це встигати. Але її дослідження так і залишилося незавершеним…» – ділиться своїми спогадами про колегу журналістка проекту «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» на телеканалі ZIK Тетяна Кузьмінчук.

Команда ZIKу щиро співчуває рідним та близьким Ірини та розділяє їхній біль втрати, надто передчасної та несправедливої…

Колеги, друзі, знайомі та усі небайдужі можуть допомогти родині Ірини Венгер, перерахувавши кошти на картковий рахунок у «ПриватБанку»:

Картка «ПриватБанку»

4149 4978 4704 6937

чоловік Ірини – Луцюк Вадим Валерійович

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 16:11 :31