Новини » Політика

Збройна агресія РФ досі не оформлена з точки зору українського законодавства, – експерт

ZIK

Те, що сьогодні відбувається в Криму та на Донбасі – це збройна агресія Російської Федерації. Але досі вона не оформлена з точки зору українського законодавства.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив дипломат, директор департаменту міжнародних багатосторонніх відносин Фонду «Майдан закордонних справ» Олександр Хара.

Гість програми зауважив, що нині в Україні є низка проблема, зокрема, корупція, неефективне урядування та те, що відбувається в Криму і на Донбасі

«І власне те, що сьогодні відбувається в Криму та на Донбасі – це збройна агресія Російської Федерації. Але досі вона не оформлена з точки зору українського законодавства», – зауважив Олександр Хара.

А оскільки Росія вважає територію Криму своєю, то, на переконання диплома, там планується створити автономію, яка би унеможливила вступ України до НАТО та ЄС.

«Ось це намагаються зробити. І якщо ми погодимося на це, сенс війни припиниться. Тобто, Україна залишиться у сфері російського впливу. Тому миротворча місія для Путіна потрібна саме для того, щоб ми залишили проблему, щоб гострість питання Криму впала і щоби відмінили санкції, оскільки сама Росія пішла на «поступки»», – зазначив гість програми.

Олександр Хара додає, що війна а Донбасі може закінчитися у двох випадка:

«Якщо Росія не буде здатна вести війну, тобто, коли немає грошей, або ціна цієї агресії буде занадто великою для того, щоби її продовжувати. От наприклад, якщо Україна вступає до НАТО, то не має сенсу нападати на Україну не тому, що НАТО її захистить, а тому, що головна ціль Путіна просто зникає. Власне тому я скептично ставлюся до миротворчої місії і мені дивно, що за неї хапаються. Як на мене, нам більше підходить та теза, що мир може бути лише через силу»,– заявив директор департаменту міжнародних багатосторонніх відносин Фонду «Майдан закордонних справ».

Loading...