п'ятниця, 16 лютого, 2018, 18:58 Політика
Видворення Саакашвілі було незаконним, – Віталій Касько
ZIK
ZIK

Ті методи та ресурси, які застосовуватися під час затримання Саакашвілі, були неадекватними та не співмірні тому, яка мета переслідувалася.

Таку думку висловивзаступник генерального прокурора України у 2014-2016 роках Віталій Касько в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Коментуючи намагання Міхеїла Саакашвілі домогтися в Україні справедливого судочинства, Віталій Касько констатував, що і до цього часу суди в Україні досить часто грають роль помічника сторони обвинувачення, побоюючись кримінальних проваджень чи застосування дисциплінарних процедур проти них за прийняте «неправильного» рішення.

«Щодо Саакашвілі, то досі не зрозуміло, на підставі якого рішення чи процедури він був видворений до Польщі. Але якщо навіть абстрагуватися від процедури реадмісії, то все одно залишається багато запитань», – зауважує Касько.

Зокрема, зауважує експерт, насторожує вибірковість цієї міри, адже, як виявилося, Міграційна служба проводила рейд по всьому Києву, але знайшли тільки Саакашвілі.

«Друге питання – це очевидне надмірне застосування сили при затриманні, адже ті ресурси, які були задіяні, і ті методи, які застосовуватися для виконання цього рішення були неадекватними та неспівмірнітому, яка мете переслідувалася.

Тому, на мою думку, таке зухвале видворення Саакашвілі було незаконним, принаймні виходячи з цих двох причин», – проаналізував Віталій Касько.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 09:45 :32