п'ятниця, 16 лютого, 2018, 20:03 Політика
Експерт про Мюнхенську конференцію: «Тінь Росії» є майже в кожній проблемі
ZIK
ZIK

Якщо для України миротворча операція – це намагання припинити збройну агресію і окупацію, принаймні, у Донецькій та Луганській областях, то для Росії це просто інструмент ведення війни іншим способом для того, щоб «заморозити» конфлікт.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив дипломат, директор департаменту міжнародних багатосторонніх відносин Фонду «Майдан закордонних справ» Олександр Хара.

Нагадаємо, сьогодні розпочалася Мюнхенська конференція з питань безпеки, яка триватиме упродовж 16-18 лютого. Такий захід відбувається кожного року, у ньому беруть участь представники держав-учасниць НАТО та інших країн світу. Сьогодні запланований окремий захід за участю Президента України Петра Порошенка. Ввечері також має відбутися зустріч «Нормандської четвірки» на рівні міністрів закордонних справ.

Олександр Хара зауважив, що жодних рішень під час Мюнхенської конференції не прийматимуть, адже насамперед це майданчик для обміну думками та пошуку спільних поглядів. Експерт вважає, що з минулого року майже нічого не змінилося, адже ключовою проблемою для західного світу залишається питання єдності та проблеми, які стоять перед ліберально-демократичним світовим устроєм.

Цьому, наголошує Олександр Хара, є загрози з боку РФ, Китаю та окремих інших країн. Він наголосив, що існує низка жорстких безпекових загроз, таких, як північнокорейська ядерна програма чи іранська ракетна програма. Про це, переконаний експерт, і йтиметься під час Мюнхенської конференції. А під час перших виступів прозвучали заяви про координацію дій між НАТО та ЄС, про єдність всередині, щоб протидіяти викликам.

«Звичайно, казатимуть і про Росію, і вона тут є майже у кожній проблемі, скажімо так, тінь Росії», – зазначив гість програми.

Олександр Хара нагадав, що сьогодні відбудеться виступ Президента України, проте детальна дискусія, каже експерт, відбудеться уже завтра.

«Для нас цікавий і найбільш важливий момент – це ідея миротворчості в Україні. Її, звичайно, будуть розвивати, і ми подивимося, наскільки змінилася позиція РФ, оскільки вона із самого початку є абсолютно неприйнятною.

Якщо для України миротворча операція – це намагання припинити збройну агресію і окупацію, принаймні, у Донецькій та Луганській областях, то для Росії це просто інструмент ведення війни іншим способом для того, щоб «заморозити» конфлікт на інших умовах, аніж українські і наших західних партнерів», – зазначив гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 21:52 :54