п'ятниця, 16 лютого, 2018, 16:10 Львів
Депутати провалили голосування за статутний капітал підприємства, що добудовуватиме готель на Федорова

Львівські депутати відмовилися збільшувати статутний капітал ТзОВ «Львівські традиції», яке має завершити скандальний готель на вул. Федорова у Львові.

Ухвала, підготовлена юридичним департаментом ЛМР, передбачала збільшення статутного капіталу ТзОВ «Львівські традиції» на 15 млн грн. Після прийняття рішення він мав би становити 104 млн грн.

Як пояснила керівник юридичного департаменту Гелена Пайонкевич, збільшення статутного капіталу пов’язане з тим, що під час минулого сесійного засідання ЛМР підприємство отримало у постійне користування дві земельні ділянки (на вул. Федорова, 23 та Федорова, 28) і відбулася переоцінка основних засобів.

Втім, депутати заявили, що проект ухвали про збільшення статутного капіталу з’явився у порядку денному «з-під стола» – його внесли за кілька днів до сесійного засідання, відповідно документ не має необхідних віз та не обговорювався на колегії.

«Яким чином ухвали, яких немає в природі, потрапляють в порядок денний. Це порушення регламенту. Якщо є додаткове питання, його треба виносити на колегію, а не вносити в порядок денний», – заявив Ігор Телішевський.

«Ця ухвала дивним чином з під чийогось столу потрапляє в порядок денний в той час, коли ухвали, які проходять всі законні процедури і візування, які є обговорюють на колегії не потрапляють в порядок денний. Ми не читали цієї ухвали, і взагалі, мене цікавить це ТзОВ: який розмір статутного капіталу цього підприємства, з якою метою воно створене, хто є його керівником, скільки людей там працює, чим воно займається, і скільки мільйонів ми ще втратимо через цю проблемну ділянку на вул. Федорова», – зазначив Тарас Чолій.

Як пояснила Гелена Пайонкевич, поспіх з винесенням ухвали пов’язаний з тим, що тривала оцінка корпоративних прав підприємства. Втім депутати провалили голосування за це рішення, воно отримали 29 «за».

Нагадаємо, кінцевим бенефеціарним власником ТзОВ «Львівські традиції» є ЛКП «Агенція ресурсів Львівської міської ради».

Раніше депутати Львова дозволили встановити межі ділянки, щоб закінчити готель на вул. Федорова. Цей готель мали б збудувати ще до Євро-2012, але близько десяти років через цей об’єкт тривала судова тяганина.

У 2007 році ТОВ «Українські інвестиційні системи» за 19 млн грн купило на аукціоні право оренди ділянки на вул. Федорова, але про свої права на цю ділянку заявила низка єврейських організацій, які у суді намагалися ухвалу ЛМР про продаж ділянки.

У жовтні 2014 року суд визнав цю ухвалу недійсною, через це «Українські інвестиційні системи» подали позов на Львівську міськраду з вимогою відшкодувати збитки. У листопаді 2015 року Господарський суд міста Києва задовольнив вимогу «Українських інвестиційних систем» і зобов’язав ЛМР відшкодувати 71 млн грн.

На початку літа 2017 року депутати ЛМР повернулися до цього питання і дозволили мерії викупити за 40,5 млн грн недобудоване приміщення готелю. Купівля руїн готелю передбачена мировою угодою між ЛМР та «Українськими інвестиційними системами».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 09:57 :53