четвер, 15 лютого, 2018, 14:31 Економіка
В Україні зовнішньоторгівельний баланс пішов у мінус на $2,6 млрд
Долари США. Фото: molbuk.ua
Долари США. Фото: molbuk.ua

За підсумками 2017 року зовнішньоторговельний баланс України має дефіцит у 2,625 мільярда доларів проти 541,6 мільйона доларів профіциту за попередній рік.

Про це повідомляється на сайті Державної служби статистики, передає «Економічна правда».

Так, у 2017 році в Україні імпортували на 54,955 мільярда доларів, експортували – на 52,330 мільярда доларів.

Річний баланс торгівлі товарами зведений з дефіцитом у 6,332 млрд дол., баланс торгівлі послугами – з профіцитом у 5,087 млрд дол.

Дані наводяться без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і Севастополя, а також частини зони проведення АТО.

Народний депутат Віктор Пинзеник на своїй сторінці у Facebook зазначив, що Україна отримала таке від’ємне сальдо вперше за 4 роки.

«У попередні три роки зовнішньоторговельні операції давали певний надлишок валюти, що важливо для обмінного курсу та дозволяло зменшувати зовнішній борг», – написав він.

Пинзеник попереджає про можливі негативні наслідки внаслідок соціальної політики уряду, що призводить до від’ємних показників.

«Дефіцит торгівлі є тривожним сигналом... важливо зреагувати на ситуацію у зародку, розуміючи її причини. Якщо раніше вони лежали у площині політики обмінного курсу, то зараз зумовлені прийняттям соціальних рішень, що не узгоджуються з динамікою економіки», – зазначив екс-міністр фінансів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 13:19 :34