четвер, 15 лютого, 2018, 11:05 Економіка
У «Нафтогазу» заберуть функції транспортування і зберігання газу, – рішення Кабміну
Газокомпресорна станція. Фото: Немеш Янош/УНІАН
Газокомпресорна станція. Фото: Немеш Янош/УНІАН

Кабінет Міністрів України схвалив документ, який визначає чіткі терміни відокремлення від газового монополіста України НАК «Нафтогаз України» функції транспортування і зберігання газу.

Відповідне рішення було ухвалено 14 лютого на засіданні уряду, повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Постанова КМУ передбачає чіткий механізм і терміни передачі майна Уктрансгазу новому незалежному газовому оператору України – ПАТ «Магістральні газопроводи України» для початку повноцінної роботи. Це, зокрема, магістральні газопроводи, підземні сховища, сервісні служби.

Протокольним рішенням акціонер «Нафтогазу» – уряд України доручив Правлінню компанії, а також Укртрансгазу та ПАТ «Магістральні газопроводи України» невідкладно забезпечити підготовчі заходи для своєчасної реалізації цієї постанови КМУ, яка набере чинності після остаточного рішення Стокгольмського арбітражу, винесення якого заплановано на кінець цього місяця.

Незалежний оператор газотранспортної системи України – ПАТ «Магістральні газопроводи України» створений Урядом України 9 листопада 2016 року на виконання вимог Третього енергетичного пакета ЄС.

«Акції МГУ зареєстровані Комісією з цінних паперів, забезпечено належне фінансування незалежного оператора, визначено чіткий перелік активів, який необхідний для його функціонування, та покроковий план їх передачі. Також проведено прозорий конкурс з відбору незалежної Наглядової ради ПАТ «МГУ», – йдеться у повідомленні відомства.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 18:13 :39