четвер, 15 лютого, 2018, 11:31 Політика
У Молдові готують фейкове «розслідування» від «Європейської правди»
Анонс на фейсбук-сторінці телеканалу TVC21 (Молдова)
Анонс на фейсбук-сторінці телеканалу TVC21 (Молдова)

Один з молдовських телеканалів TVC21 (Молдова) анонсував вихід в ефір фільму-розслідування про зникнення близько мільярда євро з рахунків кількох банків країни. Створило його, як там заявили, українське видання «Європейська правда». Але це – неправда.

Про це повідомляє редакція «Європейської правди».

«Редакція «Європейської правди» офіційно заявляє, що не здійснювала такого розслідування. Жоден із журналістів та співробітників нашого видання не мав відношення до його підготовки та до 14 лютого не мав контактів зі згаданим телеканалом.

Ми маємо всі підстави для припущення, що ім’я нашого видання буде використане для легалізації фейкового «розслідування», здійсненого в інтересах чинної влади Молдови, яку системно захищає цей телеканал», – йдеться у повідомленні.

До такого ж висновку дійшов і молдовський авторитетний ресурс NewsMaker.

«Для «легалізації» фільму його опублікували заднім числом на нібито українському порталі, який присвоїв собі найменування нашого сайту (що є незаконним, оскільки назви «Європейська правда» та «Европейская правда» є зареєстрованими торговельними марками і наша редакція має виключні права на їх використання в Україні)», – пише редакція.

Там додали, що 14 лютого телеканал видалив цей анонс зі своєї сторінки у Facebook та пообіцяв не використовувати назву ресурсу під час трансляції фільму.

«Цікаво, що редакцію телеканалу не непокоїть той факт, що йдеться про відео з фейкового ЗМІ, та ще й опубліковане таким дивним чином. Попри всі аргументи, телеканал планує випустити фільм в ефір ввечері 15 лютого», – йдеться у повідомленні.

У редакції закликали, якщо хтось і буде дивитися це розслідування, то варто пам’ятати про вищезазначені обставини.

«А нашим українським та молдовським колегам радимо бути обережним у співпраці з даним ЗМІ, яке йде на порушення засадничих принципів журналістики та не гребує публікацією фейкових «розслідувань», – резюмували там.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 13:00 :46