четвер, 15 лютого, 2018, 12:54 Львів
У Львові ртутні лампи переробляють лише частково, а батарейки – просто складують, – депутат ЛМР

У Львові фактично немає переробки та утилізації небезпечних для довкілля відходів, зокрема, батарейок та ртутних ламп.

Про це сьогодні під час сесійного засідання зазначила депутат Ірина Оршак.

«Ртутні лампи частково переробляють, але не утилізують, а батарейки просто складають на складах. Тому пропоную, як європейському місту, вивчити європейський досвід і напрацювати ряд пропозицій щоб ми першими започаткували в Україні переробку небезпечних для довкілля відходів», – зазначила вона.

У відповідь мер міста Андрій Садовий зазначив, що у Львові працює завод з утилізації люмінесцентних ламп. «Єдиний якісний завод є в нас у Львові: ДП «Боднарівка», який працює на невелику частину наших можливостей. В Україні є багато компаній, які мають ліцензії, але не мають обладнання: вони збирають в людей лампи, везуть на полігон і там їх банально б’ють. Ніхто за це в нашій країні не покараний. Також, ці фірми подають ціну дешевшу, ніж є собівартість переробки на відповідному заводі. Тому це питання треба розглядати в комплексі. Якщо держава не буде контролювати ситуацію, то ще один завод з переробки люмінесцентних не змінить ситуацію», – зазначив Андрій Садовий.

Як повідомляють у львівській мерії, з січня 2016 року до кінця 2017 року на базі мікроавтобуса «Еко-бус» від населення прийняли понад 16 тис відпрацьованих люмінесцентних ламп та 168 непридатних ртутних термометрів, які станом на сьогодні перероблені в повному обсязі. Мешканці і надалі можуть здавати лампочки та батарейки на утилізацію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 14:15 :24