четвер, 15 лютого, 2018, 14:15 Львів
У Львові продавців та офіціантів зобов’язали спілкуватися з клієнтами українською мовою

Львівська міська рада під час сьогоднішнього засідання прийняла ухвалу щодо використання української мови у сфері обслуговування, під час маркування продукції, розміщення інформації та реклами у місті.

Співавтором ухвали є відомий у Львові захисник української мови Святослав Літинський.

«У Львові за останні два місяці були принаймні три випадки, коли людей відмовлялися обслуговувати українською мовою. Зокрема, «Sport life» відмовився надати дитині оплачені наперед послуги українською мовою», – зазначив Літинський, представляючи проект ухвали.

Так, згідно з прийнятим рішення, у Львові мовою спілкування, діловодства і ведення документації органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності визначена державна мова.

Вивіски, плакати, афіші, повідомлення та цінники у місті повинні виконуватись державною мовою. Якщо реклама виконана іноземною мовою, поруч слід розміщувати переклад українською мовою, який за розміром та змістом не може бути меншим оригіналу. Втім, ця вимога не поширюється на товарні знаки, знаки обслуговування, логотипи, якщо вони зареєстровані у встановленому порядку іноземною мовою.

Українською мовою має бути виконане також маркування, етикетування продовольчих та непродовольчих товарів, які реалізуються у місті, а також інструкції про їх застосування.

Прийняте рішення також передбачає обслуговування громадян у всіх сферах, зокерема, закладах харчування та магазмнах, державною мовою.

«При обслуговуванні споживачів, персонал зобов’язаний пропонувати меню, переліки товарів та послуг, прейскуранти цін, інформаційні буклети, брошури, та інші засоби надання/розміщення інформації державною мовою і лише на вимогу споживача надати меню, переліки товарів та послуг, прейскуранти цін, інформаційні буклети, брошури та інші засоби надання/розміщення інформації будь-якою іншою мовою за наявності», – йдеться в ухвалі.

Контроль за виконанням цієї ухвали виконуватиме «Муніципальна варта», яка у разі недотримання вимог має право складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Окрім того, зі скаргами споживачам пропонують звертатися на гарячу лінію міста, до чергового районного відділу поліції та головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 07:29 :34