четвер, 15 лютого, 2018, 17:19 Політика
Турчинов вважає, що Віктор Янукович не міг залишатися президентом не лише через утечу

Секретар Ради Нацбезпеки й оборони Олександр Турчинов вважає, що Віктор Янукович не міг залишатися президентом не лише через утечу, а й через свої неконституційні дії.

Про це він заявив в Оболонському райсуді Києва, даючи свідчення у справі про державну зраду Януковича, – повідомляє «Українська правда».

Щодо угоди від 21 лютого 2014 року Турчинов сказав: «Після того, як Янукович порушив перший пункт – відновлення Конституції, він (документ) перестав бути правовим і зобов’язуючим… Він умотав і нічого не зробив»

«Ми чекали, що Янукович одумається і повернеться… Навіть я голосував за те, щоб повернути його – не тільки підписати закон, а й написати заяву про відставку. Але не змогли ми знайти Януковича і повернути його… Швидше за все, він сів би на лаву підсудних, але він сховався», – сказав свідок.

Адвокат Віталій Сердюк наполягав, що на підписання закону у Януковича був час не до кінця 21 лютого, а 48 годин, а Турчинов сказав, що й сам не підписав закон одразу, бо мав пройти певний час після призначення його в. о. президента.

«Днів через 10 чи 15 я підписав повернення Конституції. І через 50 годин, і через тиждень він (Янукович) не з’явився. Він сидів у Москві і виконував вказівки свого господаря Путіна», – сказав Турчинов

Він також заперечив адвокату: «Адміністрація президента ніколи не захоплювалася. Це було пусте приміщення».

«Я, до речі, ніколи не сідав у крісло президента – у мене для цього не було ні натхнення, ні часу. Я працював у кабінеті голови Верховної Ради. Але Адміністрація, коли Янукович втік, фактично припинила своє функціонування. Ми потім її відновлювали – але тільки технічні й юридичні служби», – розповів свідок

На наполегливі запитання, чому Турчинов нічого не зробив, щоб передати Януковичу на підпис закон, свідок відповів: «Бо не було Віктора Януковича!».

Сердюк заявив, що свідки «кажуть неправду щодо факту самоусунення Януковича», а потім зазначив, що 22 лютого екс-президент перебував ще в Харкові та Донецьку.

«Він (Янукович) мав не в Харкові перебувати, а в себе на роботі – й підписувати закони», – заявив Турчинов і наполіг, що екс-президент «зібрав свої манатки і втік з Києва – і фактично зник, і юридично також, бо припинив виконання свої обов’язки президента».

«Щоб бути президентом України, треба діяти за Конституцією і за українськими законами. Людина, яка вбиває свій народ, не може бути президентом країни. Людина, яка втекла з майном у невідомому напрямку, не може бути президентом України», – заявив секретар РНБО.

«Ми не виключали, що президент може перебувати в Харкові, і все робили, щоб він повернувся до Києва», – запевнив він.

На запитання, чи саме відмова про написання заяву про відставку стала підставою про відсторонення Януковича, Турчинов відповів: «Ні, його самоусунення. Невиконання своїх обов’язків за власною ініціативою».

«Якби його захопили в полон, ми б його, мабуть, звільняли б. а він втік, самоусунувся», – сказав свідок.

На запитання, чому наполягли на негайному усуненні Януковича, а не чекали дві доби, секретар РНБО сказав: «Тому що треба було рятувати країну. Це елементарні речі».

Він додав, що насувалася «російська весна» і треба було відновлювати економіку, силові структури. «Рахунок ішов на години і навіть хвилини. Тому Верховна Рада прийняла таке рішення. За нього проголосувала більшість парламентарів – навіть тих, які були членами партії Януковича, Партії регіонів», – сказав Турчинов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 14:06 :43