четвер, 15 лютого, 2018, 14:18 Львів
Стоп наркотик: активісти з поліцією замалювали кілька небезпечних графіті
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Львівські активісти нарахували, що у місті є 500 графіті, на котрих зображені посилання до сайтів, де можна дістати наркотики. Поліція знає про них, та вистежити дилерів наразі не може – це надзвичайно складно. Сьогодні ж активісти з поліцією об’єднали зусилля і замалювали кілька таких «вказівників».

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Інформаційно-профілактична кампанія «Стоп наркотик» розпочалася ще 6 грудня. Тоді в інтернеті активно закликали моніторити ситуацію у Львові із розповсюдженням наркотиків. Активісти нарахували, що у місті зараз близько 500 нарко-графіті.

Тому сьогодні, 15 лютого, небайдужі львів’яни разом із патрульною поліцією провели продовження акції «Стоп наркотик». Вони розділилися на групи і замалювали фарбою кілька таких графіті.

Активіст ГО «Вільні люди» Андрій Беня пояснив, що мета акції не просто замалювати стіни фарбою, а заставити людей задуматися і змінити своє ставлення до цих небезпечних «витворів мистецтва».

«Ми створили інтерактивну карту Львова, де кожен може відзначити точку із такими графіті, щоб ми їх замалювали. Її просто знайти у нас на Фейсбук-сторінці «Стоп наркотик». Ми хочемо, щоб люди самі зрозуміли – це безпека їхніх дітей. Соціологічне дослідження показало, що 90% людей (не студентів і школярів) – не помічають цих написів і не знають, що це. Однак, 75% студентів і школярів – знають про ці графіті і їх призначення. Наша мета – викорінити проблему на ментальному рівні, щоб ми усвідомлювали, з чим маємо справу», – пояснив Андрій Беня.

Поліцейські, які також долучилися до акції, пояснили наскільки складно зловити людей, які у такий спосіб поширюють наркотики.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

«Ці графіті – це інтернет-адреси, місця збуду, де можна вільно замовити наркотичні засоби. Купівля відбувається у формі квесту. Прямої зустрічі із дилером немає. Ти пишеш на сайт, тобі скидають номер рахунку, ти оплачує і тоді тобі приходить фото чи текст, де заховали твій «товар». Тому дуже складно виявити продавців і розповсюджувачів наркотиків. Ця акція буде постійною, а не одноразова. Ми спільно стежитимемо за цим. Можливо, знадобиться рік чи два, але ми поборемо наркоторгівлю у місті. Запрошуємо усіх долучатися до акції. Це проблема не лише поліції, але й цілої нашої громади. Разом ми досягнемо результату», – розповів патрульний поліцейський Назар Франчук.

Замальовування одного графіті забирає приблизно п’ять хвилин. В цілому, активістам і поліції потрібно буде витратити 2500 хвилин на 500 точок. Є сім найпопулярніших сайтів, які займаються розповсюдженням наркотиків, та їхні сервери за межами України.

Активісти кажуть, що такі акції дали свій позитивний результат у таких містах, як Полтава, Київ та Одеса.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 14:33 :41