четвер, 15 лютого, 2018, 12:09 Економіка
Росіяни припинять нелегальне видобування газу на найбільшому родовищі Криму
Українське родовище газу на шельфі Чорного моря. Фото: krymr.com
Українське родовище газу на шельфі Чорного моря. Фото: krymr.com

Через спір з Україною в міжнародному арбітражі Росія збирається припинити видобуток на найбільшому газовому родовищі кримської шельфової зони – Одеському.

Про це повідомляє РБК з посиланням на власні джерела.

Російська влада планує зупинити господарську діяльність на Одеському газовому родовищі, яке забезпечує Крим майже половиною власного видобутку газу. Це пов’язано з міжнародним арбітражним спором з морського права, який ініціювала Україна проти Росії у вересні 2016 року.

Видання зазначає, що претензії України в рамках цієї суперечки стосуються широкого кола питань, пов’язаних з діяльністю Росії в Чорному морі після анексії Криму.

«Зокрема, український президент Петро Порошенко говорив, що, видобуваючи газ на Одеському та інших родовищах біля берегів Криму, Росія краде природні ресурси на морському шельфі України», – підкреслило видання.

Позовну заяву України не опублікували, розгляд справи є конфіденційним, але джерело видання стверджує, що по Одеському родовищу претензії Києва сформульовані наступним чином: Росія веде там недозволену господарську діяльність. І припинення видобутку – це тактичний хід, формальний спосіб зняти цю претензію. При цьому про повернення Україні контролю над родовищем, за словами джерела, не йдеться.

За словами двох російських федеральних чиновників, припинити видобуток на Одеському родовищі рекомендувало Міністерство закордонних справ.

Україна ініціювала арбітражне провадження проти Росії 16 вересня 2016 роки («Суперечка, що стосується прав прибережної держави в Чорному морі, Азовському морі і Керченській протоці»). Офіційний Київ вимагає не тільки захисту своїх морських прав, але й відшкодування збитків.

Суд стосується незаконного використання ресурсів на шельфах Чорного та Азовського морів, незаконного використання інфраструктури, незаконного видобутку.

У травні 2017 року в Гаазі відбулося перше процедурне слухання. До 19 лютого 2018 року Україна повинна надати до арбітражного трибуналу, що складається з п’яти суддів, «доказову базу» по тому, як Росія порушує права України в Чорному морі.

Після цього у Москви буде можливість відповісти на ці факти і представити можливі заперечення з приводу юрисдикції трибуналу. Рішення щодо суперечки буде винесено не раніше 2020 року, випливає з процедурного наказу суду.

За словами джерела видання, Одеське родовище далеко не першорядне питання в цьому процесі, головна тема – це Кримський міст. Україна заявляє про свої претензії в зв’язку з обмеженням навігації через Керченську протоку у зв’язку з будівництвом моста.

Джерела видання, близькі до російських Міненерго і Мінприроди, оцінюють позиції Росії щодо Одеського родовища в рамках арбітражу як юридично слабкі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 17:19 :02