четвер, 15 лютого, 2018, 15:49 Суспільство
Після запуску монетизації пільги та субсидії ніхто не відбиратиме, – Погорєлова
ZIK
ZIK

Після запуску монетизації пільг ОСББ не доведеться брати на себе витрати за субсидіантів та місяцями чекати повернення коштів від держави. Цим займатимуться уже управління соціального захисту, які й проводитимуть усі розрахунки.

Таку думку ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловила голова правління ОСББ «Мотор» Вікторія Погорєлова.

Вона наголосила: після запуску процесу монетизації пільг усі субсидії, надані громадянам, зберігаються. Змінюється лише порядок надходження коштів.

«ОСББ залишається поза колом оберту грошей. Це правильно, адже до цього часу об’єднання на волонтерських засадах тягнули залишену ще з Радянського Союзу систему коловороту грошей щодо пільг і субсидій. Той, хто надавав послугу будинкам, де проживали пільговики, вкладав власні кошти», – розповіла Погорєлова.

Тоді як у ОСББ – неприбуткова організація і її витрати дорівнюють доходам. Та, якщо субсидіанти чи пільговики платили менше, цей порядок не виконувався.

«Виходило, що держава на деякий час позичала ці гроші. Потім здавались реєстри в управління соціального захисту, тож кошти повертались десь через два місяці. Відбувався такий касовий розрив», – наголосила експерт.

Однак, за її словами, минулого року держава взагалі «показала себе недобросовісним партнером». Адже відбувались суттєві затримки із поверненням ОСББ цих вкладів. Тому об’єднанням доводилось брати кошти із інших статей, зокрема – із ремонтного фонду. До того ж, за її словами, після постанови Мінфіну про монетизацію пільг, яка мала запрацювати із 1 січня 2018 року, ОСББ знову опинилось у цьому «колі обігу коштів». Від організацій почали вимагати відкривати ще й казначейські рахунки, на яких мали б переводити заборговані кошти.

Та, виявилось, що, згідно закону, об’єднання мали зараховувати усім мешканцям будинків 100%-ий внесок – незалежно від наявності субсидій чи пільг. Тоді як такі обчислення проводяться в управліннях соціального захисту, які й повинні за пільговика надавати кошти на рахунок об‘єднання.

«Тож ОСББ мають піти і закрити неправомірно відкриті казначейські рахунки. Також вони повинні вимагати від Міністерства фінансів повністю розрахуватись по усіх боргах минулих років. Мінфін обіцяв це зробити до кінця лютого», – підкреслила Погорєлова.

Зараз ж, за її словами, відбувається діалог між ОСББ, Мінфіном та Мінсоцполітики щодо правильного відображення у підзаконних нормативних документах місця об‘єднання.

«Сподіваємось, що у змінах, які уряд уже третій тиждень обіцяє ухвалити, не згадуватимуть ОСББ, а існуватиме окремий розділ, присвячений порядку відшкодування державою пільг і субсидій у таких будинках», – зазначила Вікторія Погорєлова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 04:15 :45