четвер, 15 лютого, 2018, 18:35 Економіка
Олексій Плотніков: Сподівання на МВФ для України – це майже як останній шанс
ZIK
ZIK

Сподівання на Міжнародний валютний фонд для України, як останній шанс: якщо не буде можливості, щоб зробити відповідну ін’єкцію Заходу в українську економіку, це призведе до того, що все буде сипатись.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив Заслужений економіст України Олексій Плотніков.

Нагадаємо, КМУ затвердив план заходів на 2018 рік щодо реалізації Стратегії подолання бідності. Зокрема, запропоновано змінити систему державного працевлаштування; створити загальнодержавний реєстр вакансій; зберегти зайнятість осіб віком понад 45 років шляхом компенсації витрат роботодавцям на перепідготовку цих осіб; розширити можливості працевлаштування звільнених із ЗСУ після участі в АТО; підвищити розмір мінімальної зарплати; запровадити на ДТ гендерні квоти та інше.

Олексій Плотніков наголосив, що 2019 рік – це рік виборів, і якщо щось поганого трапиться в економічній сфері цього року чи на початку 2019-го, тому вибори для тих, хто при владі і хоче туди повернутися, пройдуть не так.

«Я думаю, що уряд буде все робити для того, щоб і пенсії були підвищені, і не було якихось зривів. Щодо МВФ, ті сподівання пана Гройсмана, що навесні буде позитивне рішення, і навіть Президент казав, що ось-ось буде, – це майже як останній шанс. Якщо не буде можливості, щоб зробити відповідну ін’єкцію Заходу в українську економіку, це призведе до того, що все буде сипатись. Якщо буде сипатись, то навіть той, у кого рейтинг 5% на президентських виборах, він буде ще менший і можна буде взагалі не балотуватися», – каже гість програми.

Олексій Плотніков зауважив, що влада має розуміти, що слід стимулювати зростання, треба вирішувати не власні, а державні питання, слід наповнювати дохідну частину бюджету, щоб використовувати витратну на фінансування соціальної сфери тощо.

Підвищення зарплат та пенсій, каже експерт, необгрунтоване.

«Те, що відбувається зараз, – це маніпуляції на лезах: чи країна зірветься, чи не зірветься. Немає зараз упевненості, немає розуміння, що усе буде гаразд. Інфляція більша, ніж прогнозується, курс гривні поки що незрозумілий, інфляція, скоріш за все, буде двозначна, а не однозначна, як прогнозував уряд. Тобто, є багато чинників, які призведуть до того, що буде не так вже й райдужно, як про це мріє уряд», – вважає Олексій Плотніков.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 04:35 :50