четвер, 15 лютого, 2018, 11:46 Регіони
На Волині впроваджують гендерно-орієнтоване бюджетування

У 2018 році Волинська область долучилась до роботи з впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування на місцевому рівні.

Про це IA ZIK повідомили у відділі інформаційної політики ОДА.

Заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець зазначила: «Тема гендерного рівності досить актуальна. І наступний крок, який ми сьогодні обговорюватимемо – це гендерне бюджетування. Для того, щоби ми могли рухатись вперед, необхідні кошти. Сьогодні Волинь досить пристойно виглядає у питаннях гендерної рівності. Над цим працює управління соцзахисту та управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації. Тісно ми співпрацюємо і з громадськими організаціями, які займаються цими питаннями».

Варто зазначити, що тренінг «Суть та етапи гендерно-орієнтованого бюджетування» триватиме для робочої групи два дні. Захід організований за підтримки проекту «Гендерне бюджетування в Україні» (Проект ГОБ). Тож під час тренінгу учасниці та учасники ознайомляться з діяльністю Проекту у попередні роки, дізнаються про стан та проблеми гендерної рівності в Україні, зокрема, у Волинській області,  отримають інформацію про сутність та етапи гендерно-орієнтованого бюджетування і міжнародний досвід його впровадження.

Працюватиме з учасниками робочої групи національна експертка проекту «Гендерне бюджетування в Україні» Марина Шаповал, яка зазначила, що перший день тренінгу – інтерактивний, другий – практичний.

«Гендерне бюджетування – це поєднання управління державними фінансами і гендерної рівності, адже гендерна рівність –  є серцем гендерно-орієнтованого бюджетування. І загалом бюджет має бути з людським обличчям. І вірю в те, що після сьогоднішнього тренінгу кожен з вас за кожною цифрою в бюджеті бачитиме кінцевого споживача. Адже на сьогодні відповідно до фінансового забезпечення і нормативів розраховується бюджет відповідно на одну особу, не враховуючи інтереси і потреба жінок та чоловіків. Тож ми з вами покликані для того, щоб змінити цю ситуацію. Це в кінцевому етапі дозволить підвищити ефективність використання бюджетних коштів», – наголосила Марина Шаповал.

Відтак, у рамках тренінгу члени робочої групи розпочнуть роботу над здійсненням гендерного бюджетного аналізу обраних програм, а саме: програми «Надання загальної середньої освіти вечірніми (змінними) школами» та програми «Підвищення кваліфікації, перепідготовка кадрів закладами післядипломної освіти». А наприкінці тренінгу робоча група спланує свої подальші кроки із впровадження ГОБ в області.

Довідка IA ZIK.

Із 2014 року Міністерство фінансів України, за підтримки проекту «Гендерне бюджетування в Україні» (ГОБ Проект), який фінансує Швеція, проводить роботу з впровадженню гендерного бюджетування. Мета гендерного бюджетування і проекту – підвищити економічну ефективність і прозорість видатків бюджету з урахуванням потреб жінок і чоловіків з різних соціальних груп. Кінцева ціль Проекту – удосконалення бюджетного процесу шляхом застосування гендерного підходу, що сприятиме реформуванню системи управління державними фінансами.

За більш як 3 роки роботи проекту проведено гендерний бюджетний аналіз 75  програм, що фінансуються з Державного та місцевих бюджетів у галузях освіти і науки, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, соціального захисту та соціального забезпечення, охорони здоров’я та культури і мистецтва. Дослідження, проведені у 17 областях та м.Києві показали, що потреби чоловіків і жінок в послугах, які фінансуються з бюджету є різними.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 13:20 :00