четвер, 15 лютого, 2018, 16:46 Суспільство
На ОСББ намагались почепити ярлик надавача послуг, – Олійник
ZIK
ZIK

Служби соцзахисту хотіли перетворити ОСББ у надавачів послуг, вимагаючи відкриття казначейських рахунків, на які мали б перераховуватись заборговані державою гроші на субсидіантів та пільговиків.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) розповіла президент громадської організації «Всеукраїнська рада голів ОСББ» Наталя Олійник.

За її словами, проблема із компенсацію ОСББ коштів, витрачених на пільги, досі не вирішена. Адже нормативні документи, які були внесені у зміни до постанови про фінансування видатків місцевих бюджетів на програми соціального захисту, не були узгоджені із Мінсоцполітики. До того ж, ніхто не бачив кінцевого варіанту документа.

«Там прописали, що надавачі послуг повинні відкрити казначейські рахунки», – розповіла Олійник.

Мовляв, оскільки механізми щодо повернення коштів не були відпрацьовані належним чином, служби соцзахисту на місцях почали викликати представників ОСББ і змушувати їх відкривати рахунки..

«Та, якщо ОСББ справді відкриває такий рахунок, воно прирівнюється до надавачів послуг. Тобто, таким чином, на об‘єднання співвласників хотіли повісити такий ярлик. А це апріорі неможливо», – підкреслила експерт.

Адже, за її словами, таким чином ОСББ відразу ж прирівнювалось до прибуткової організації.

До того ж, за її словами, часто, рахунки змушують відкривати шантажем. Мовляв, якщо ОСББ цього не зробить, держава не виплатить організаціям компенсацій за витрати на пільговиків.

«Тому об‘єднання відразу висунули свої вимоги. Найперше – виплатити усі борги на умовах 2017 року, без різноманітних реєстрів. Також ми вимагали вийти до людей та пояснити, як це відбуватиметься, люди мали знати процедуру. Окрім того, хотіли почати реальну монетизацію – на картки та рахунки тих, хто цього потребує. Адже об‘єднання співвласників не може брати на себе роль держави. Субсидії та пільги призначені конкретній людині, яка живе в будинку, а не об‘єднанню», – підкреслила Олійник.

Тож 13 лютого між керівництвом Мінфіну та представниками ОСББ зі всієї України відбулась перша зустріч, після якої з‘явився лист-роз‘яснення від Міністерства, де вказано, що ОСББ не є надавачами послуг.

«Однак, лист – це не нормативно-правовий документ. У постанову потрібно вносити реальні зміни, де, на нашу думку, ОСББ взагалі не має бути. Тому сьогодні ми не зупиняємось. Та ця зустріч із міністром фінансів уже розпочала діалог», – підкреслила Наталя Олійник.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 11:51 :52