четвер, 15 лютого, 2018, 18:20 Суспільство
Людмила Черенько: Ганебна бідність дітей і селян – це результат страшного знецінення праці
ZIK
ZIK

Були роки, коли показники відносної бідності у два рази у сільській місцевості перевищували показники у великих містах України. Зараз ці розриви менші.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявила експерт Інституту демографії та соціальних досліджень Людмила Черенько.

Нагадаємо, КМУ затвердив план заходів на 2018 рік щодо реалізації Стратегії подолання бідності. Зокрема, запропоновано змінити систему державного працевлаштування; створити загальнодержавний реєстр вакансій; зберегти зайнятість осіб віком понад 45 років шляхом компенсації витрат роботодавцям на перепідготовку цих осіб; розширити можливості працевлаштування звільнених із ЗСУ після участі в АТО; підвищити розмір мінімальної зарплати; запровадити на ДТ гендерні квоти та інше.

Інвестиційний банкір Сергій Фурса, коментуючи план заходів уряду, зауважив, що українці бідні через те, що економіка бідна.

«У нас відношення пенсій до ВВП – одне з найбільших у світі, у нас просто ВВП маленький. Тому це все – суто технічні речі, які нічого не змінять, якщо ви не збільшите ВВП відповідно до того бажання отримання соціальних стандартів», – зазначив гість програми.

На думку Сергія Фурси, заходи, заплановані КМУ, технічно виправлять певні проблеми, але українці не відчують себе багатими внаслідок їх запровадження.

Заслужений економіст України Олексій Плотніков наголосив, що позитивним є перш за все те, що український уряд визнає, що в країні є бідність. З його слів, заходи, запропоновані КМУ, непогані, але внаслідок їх запровадження бідність не зникне.

«З точки зору визнання урядом бідності – це позитивно, з точки зору того, що передвиборчий рік і уряд начебто бореться з бідністю, закриває цей пункт, і ніхто не скаже перед виборами, що ось, не згадали про бідність, це так. З точки зору гасел – вони непогані. З точки зору можливості реалізації – це сумнівно», – зазначив гість програми.

Експерт Інституту демографії та соціальних досліджень Людмила Черенько нагадала, що вперше у нормативних документах України слово «бідність» з’явилося 2001 року, тоді й була перша стратегія подолання бідності, і з того часу такі стратегії затверджували постійно.

«У цій стратегії, на відміну від інших, перший розділ повністю присвятили підвищенню доходів від зайнятості, тому що сьогодні це основний фактор зниження бідності. Ганебна бідність дітей і бідність сільського населення – це результат такого ставлення до праці, коли у нас праця за всі роки незалежності просто страшно знецінювалася», – наголосила Людмила Черенько.

Експерт звернула увагу на розрив між великими містами і селами за показниками бідності: «Були роки, коли показники відносної бідності у два рази у сільській місцевості перевищували показники у великих містах. Зараз ці розриви менші».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 02:46 :45