четвер, 15 лютого, 2018, 16:47 Світ
Литовці з нагоди 100-річчя державності обрали сотню знакових постатей держави
Фото: delfi.lt
Фото: delfi.lt

Литва 16 лютого відзначить 100-річчя відновлення державності. З цієї нагоди литовські ЗМІ підготували проект «Люди століття» – опитали лідерів громадської думки і пересічних мешканців Литви й таким чином склали список осіб, які відіграли найбільш значущу роль для країни за останні 100 років.

Про це повідомляє Delfi.

Список зі 120 осіб підготували спільно група істориків Вільнюського університету під керівництвом Аурімаса Швядаса і Арунаса Стрейкуса та редакція Delfi. Журнал Reitingai провів опитування серед громадських діячів, а опитування громадської думки було довірено компанії Spinter Tyrymai.

Лідери громадської думки перше місце віддали першому редактору газети Aušrа, підписанту Акту 16 лютого (Акту незалежності) Йонасу Басанавічюсу. На другому місці – голова Верховної ради-Відновленого Сейму Литви, перший фактичний глава незалежної Литви Вітаутас Ландсбергіс. На третьому місці художник і композитор Микалоюс-Константінас Чюрльоніс. Незважаючи на те, що Чюрльоніс, який помер в 1911 році, не дожив до проголошення незалежності, його значення визнали не тільки в масштабах Литви.

Тим часом за результатами опитування громадської думки перше місце займає перший і четвертий президент Литви (1919-1920, 1926-1940) Антанас Смятона. На другому місці перший президент незалежної Литви, багаторічний перший секретар Компартії Литви Альгірдас Бразаускас. На третьому місці – президент Валдас Адамкус. Цікаво, що в обидвох опитуваннях п’яте місце отримав олімпійський чемпіон і чемпіон світу Арвідас Сабоніс. З жінок найвище місце рейтингу – 6 зайняла діючий президент країни Даля Грибаускайте. В опитуванні громадських діячів отримала 15 місце.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 13:25 :26