четвер, 15 лютого, 2018, 17:17 Світ
Кіпр поставив ультиматум Туреччині щодо возз’єднання острова
Кіпр розділений на дві частини
Кіпр розділений на дві частини

Кіпр відновить переговори про возз’єднання острова лише тоді, коли Туреччина перестане перешкоджати розвідці газу на шельфі Середземного моря.

Представник кіпрського уряду Нікос Хрістодулідес заявив, що президент країни готовий відновити мирні переговори, якщо Туреччина припинить свою блокаду, передає «Європейська правда» з посиланням на Associated Press.

Хрістодулідес виступив у четвер після зустрічі глави миротворчої місії ООН Елізабет Спехар з президентом Кіпру Нікосом Анастасіадісом.

За словами речника кіпрського уряду, Нікос Анастасіадіс повідомив Спехар, що він готовий відновити переговори з лідером турків-кіпріотів Мустафою Акінчі, щойно «така поведінка у районах, де Кіпр видав ліцензії на буріння, припиниться».

У п’ятницю, 9 лютого, турецькі військові кораблі заблокували бурове судно ENI Saipem 12000 біля берегів Кіпру. Вона прямувало на південний схід острова для буріння розвідувальної свердловини, де компанія ENI має ліцензію на пошук вуглеводнів.

У відповідь Міністерство закордонних справ Туреччини розкритикувало Кіпр за «односторонню» розвідку газових родовищ у морі. Туреччина виступає проти буріння, заявляючи, що це порушує права турків-кіпріотів на природні ресурси Кіпру.

Острів Кіпр залишається розділеним на дві частини з 1974 року, коли Туреччина вторглася на Кіпр у відповідь на спробу перевороту задля об’єднання острова із Грецією.

Острів розділився на самопроголошену Турецьку Республіку Північного Кіпру та визнану у світі Республіку Кіпр на півдні країни.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 12:14 :16