четвер, 15 лютого, 2018, 19:15 Економіка
Фурса: Середньостатичний «мажоритарник» – це бізнесмен, який все тримає в офшорах
ZIK
ZIK

Для того, аби українська економіка вийшла з тіні не потрібно нічого нового придумувати, достатньо виконати зобов’язання перед МВФ. Проте це не можливо зробити доки у залі сидять депутати-»мажоритарники», які всі гроші тримають в офшорах. Вони за такі зміни не зацікавлені голосувати.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

«Насправді банки мають дуже високу ліквідність і в них немає недостатку грошей. Банкам нема кому давати кредити, бо всі ФОПи. Тут ми доходимо до детінізації. З одного боку це великі офшори. Правило БЕПС полягає в тому, якщо ви виробляєте стакан в Україні, ви маєте тут платити податки. Цього тижня Президент не дав підписати це правило. Стосовно маленького це внутрішній офшор – ФОП. Тут все зрозуміло – ви приходите в ресторан, а вам подають два ФОПи. Причому в ресторан, де середній чек більший аніж середня зарплата в Україні. ФОПівська вакханалія має бути припинена», – переконаний пан Фурса.

Наступним кроком до детінізації, як вважає експерт, має стати відсторонення СБУ, ГПУ, поліції і податкової поліції і створення служб фінансових розслідувань.

«Має бути створений єдиний економічний орган, який має займатися розслідуваннями. Це вже все прописано у зобов’язаннях перед МВФ. Але для цього потрібно парламент, який за це проголосує. Але не може Рада голосувати за БЕПС, якщо там сидять люди, яким він не вигідний. Це проблема. От наприклад середній депутат-мажоритарник – це бізнесмен, який все тримає в офшорах. Якщо не прибрати мажоритарку, то Рада за це ніколи не проголосує», – відзначив пан Фурса.

Крім того, експерт вважає, що депутатам варто запровадити фінансову амністію.

«Насправді в нас дуже добре працює фінансовий моніторинг. Зараз величезна проблема для людей прийти в банк і принести гроші, бо не можна довести звідки вони. Тому треба запровадити фінансову амністію для всіх за винятком політиків. От прийде депутат і скаже, що виграв у лотерею, цього не хотілося б бачити», – зауважив Сергій Фурса.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 06:25 :09