четвер, 15 лютого, 2018, 10:37 Світ
Древні перуанці видовжували черепа на знак статусу, – американське дослідження
Фото: independent.co.uk/Creative Commons
Фото: independent.co.uk/Creative Commons

У деяких частинах Південної Америки 700 років тому представники правлячої еліти видовжували голову, аби підкреслити свій статус, – стверджує американське дослідження.

Представники невеликої етнічної спільноти, відомої як колагуа, практикували навмисне видовження голови, щоб створити високу тонку форму черепа, – інформує видання The Independent.

За словами біоархеолога Метью Веласко з Корнельського університету, США, модифікації черепа могли об’єднати потужну еліту, а також поляризувати інші групи, створюючи соціальну нерівність.

Народ колагуа жив у долині Колка у південно-східній частині Перу, де він вирощував альпак та лам для вовни.

Також у той час регіон населяла інша етнічна група – кавани. Іспанські записи говорять про те, що на відміну колагуа, кавани розширювали свої черепа та робили їх плоскими.

Колагуа для формування черепа використовувати шматочки дерева, які щільно прив’язували до голів немовлят, щоб змінити форму їхньої голови. Ця практика була заборонена у XVI ст. після вторгнення іспанців.

Досліджуючи форми черепа більш ніж 200 осіб, команда вчених помітила, що високі тонкі черепи були пов’язані з більш високим соціальним статусом.

Хімічний аналіз кісток показав, що жінки колагуа з видовженими головами їли більш різноманітну їжу, ніж ті, що не мали змін у будові черепа. Команда також зазначила, що ці жінки, як правило, менше зазнавали травм від фізичних нападів, ніж жінки з незмінними черепами.

Дослідження було опубліковане у журналі Current Anthropology.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 06:55 :01