четвер, 15 лютого, 2018, 17:34 Регіони
Депутати Рівненщини проcять відновити роботу штабу для боротьби з бурштинокопачами

Сьогодні на позачерговій сесії Рівненської обласної ради депутати ухвалили звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України щодо вжиття в найкоротші строки заходів реагування у боротьбі з нелегальним видобутком бурштину.

Про це повідомляє власкор IA ZIK.

Наразі, як зазначається в документі, в урочищі «Гальбин», що знаходиться в Сарненському районі, знову відновився масовий неконтрольований процес нелегального видобутку бурштину. Там працює понад двохсот помп.

«Звертаємо увагу, що ситуація з нелегальним видобутком бурштину в урочищі «Гальбин» Сарненського району, якщо її не вирішити в найкоротші строки, може звести нанівець усі зусилля з боротьби із видобутком бурштину.

Тоді доведеться застосовувати силові методи врегулювання, які можуть призвести до непередбачуваних наслідків.

На території цього урочища свою діяльність з видобутку бурштину здійснює дочірнє підприємство «Укрбурштин» Державної акціонерної компанії «Українські поліметали», якому незаконний видобуток бурштину також завдає непоправної шкоди як суб’єкту господарювання державного сектору економіки.

З огляду на викладене, ми, депутати Рівненської обласної ради, вимагаємо вжити в найкоротші строки невідкладних заходів реагування щодо врегулювання нелегального видобутку бурштину в урочищі «Гальбин» Сарненського району та відновити роботу оперативного штабу Національної поліції України по боротьбі з нелегальним видобутком бурштину в Рівненській області», – зазначається у зверненні.

Як ми вже повідомляли, масова сутичка між нелегальними бурштинокопачами і поліцейськими, внаслідок якої травмовано 5 правоохоронців, сталася вчора в урочищі Осова Дубровицького району. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 13:17 :49