четвер, 15 лютого, 2018, 12:19 Економіка
Американська корпорація допоможе збудувати в Чорнобилі ядерне сховище
Нове сховище відпрацьованого ядерного палива. Фото: facebook.com/minpryrody
Нове сховище відпрацьованого ядерного палива. Фото: facebook.com/minpryrody

Американська урядова корпорація зарубіжних приватних інвестицій США і «Енергоатом» підписали угоду про страхування політичних ризиків на будівництво в Україні централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Про це повідомляє «Економічна правда».

Таким чином, ОPIC застрахувала політичні ризики проекту на загальну суму 250 млн доларів. Крім того, українська компанія отримає 20-річний кредит на відповідну суму.

Передбачається, що після будівництва заводу в Чорнобильській зоні Україна не буде витрачати сотні мільйонів доларів щорічно на відправку і зберігання відпрацьованого ядерного палива в Росію.

Як повідомлялося, Україна щороку платила Російській Федерації понад 200 мільйонів доларів за зберігання відпрацьованого палива.

Нагадаємо, 6 липня 2017 року «Енергоатом» одержав ліцензію на будівництво й уведення в експлуатацію ЦСВЯП.

Контракт на будівництво ЦСВЯП між «Енергоатомом» і переможцем відповідного тендера компанією Holtec International був підписаний ще в 2005 році.

Контракт на будівництво сховища передбачає, що компанія Holtec International буде поставляти спеціальне обладнання для сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива і його транспортування, а також надасть Україні технології, які будуть застосовані, як на енергоблоках АЕС, так і під час перевезення ВЯП з АЕС у ЦСВЯП, а також у самому сховищі.

Holtec International поставить для ЦСВЯП 94 системи зберігання відпрацьованого ядерного палива; подальше виробництво цих систем зберігання ВЯП буде відбуватися в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 13:56 :20