середа, 14 лютого, 2018, 18:44 Світ
Журналіст-міжнародник назвав головне економічне завдання військ РФ у Сирії
ZIK
ZIK

Нині Сирії як унітарної, єдиної держави не існує, країна розділена на зони впливу.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив журналіст Юрій Мацарський.

Гість програми, коментуючи атаку американськими військами проурядових сил поблизу провінції Дейр-ез-Зор у Сирії 7 лютого, де загинули російські найманці приватної військової компанії, наголосив, що завдання Росії у Сирії – цілком зрозуміле.

«Завдання, здебільшого, одне – узяти під контроль нафтову інфраструктуру, взяти під контроль нафтові поля. Спроба «віджати» шмат нафтової інфраструктури, один із нафтопереробних заводів, став приводом, щоб рознести у пух і прах колону, в якій перебувала певна кількість росіян, якась кількість «ассадитів», якась кількість, можливо, дозволю собі припустити, найманців з Ірану чи з ліванської Хезболли.

Америка дозволила собі рознести це все у пух і прах, показавши, що всі розмови Росії про багатополярний світ, про складний устрій, в якому Росія має право диктувати комусь свою волю, – це такий порожній «треп», на який не слід звертати уваги», – зазначив гість програми.

Юрій Мацарський наголосив, що нині Сирії як унітарної держави не існує, країна розділена на зони впливу.

«Ці зони, умовно – російсько-іранська, хоча у Росії з Іраном є свої точки нестикування. Умовно – курдсько-американська, тут теж все не просто так. І турецька. У кожної з цих країн є свої інтереси не лише у Сирії, а на загал у геополітиці», – наголосив Юрій Мацарський.

З його слів, Сирія перебуває у центрі інтересів великої кількості держав, де все крутиться довкола грошей та ресурсів.

Юрій Мацарський також зауважив, що офіційно тих російських найманців, які загинули у Сирії, немає. Він нагадав, що, згідно із російським законодавством, немає приватних військових компаній і не може бути, адже це заборонено.

«Усі ці люди підпадають під статтю російського кримінального кодексу, яка карає за найманство», – наголосив Юрій Мацарський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-20 07:37 :00